Radio Białystok | Patronaty | Wirtualna wystawa zdjęć "Białoruś: Marsz Wolności"

Wirtualna wystawa zdjęć "Białoruś: Marsz Wolności"


Wirtualna galeria Virturama zaprasza na wystawę "BIAŁORUŚ: MARSZ WOLNOŚCI", powstałą z inicjatywy Parlamentu Europejskiego, który 16 grudnia 2020 r. przyznał demokratycznej opozycji na Białorusi nagrodę im. Sacharowa za działania na rzecz praw człowieka.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Na wystawie prezentowane są zdjęcia siedmiu fotografów, którzy udokumentowali wydarzenia rozgrywające się na białoruskich ulicach tuż po wyborach prezydenckich. To: Andriej Liankiewicz, Wolha Szukajła, Julia Szabłowska, Aleksander Wasukowicz, Daria Buriakina, Nadia Bużan, Lesia Pcholka.

Obok zdjęć pojawiają się filmy, na których autorzy opowiadają o swoich odczuciach i przeżyciach. Odwagę i zaangażowanie dziennikarzy komentuje także Sciapan Puciła, twórca serwisu NEXTA, który stał się głównym źródłem informacji na Białorusi.

Wystawę na virturama.pl/open można oglądać do 12 czerwca.

Jeden z autorów - Andriej Liankiewicz - tak opowiada o swojej pracy:

Wyszedłem na ulicę z dwóch powodów: przede wszystkim jestem dziennikarzem, a na ulicach miały miejsce ważne i brzemienne w skutki wydarzenia. Po drugie, jestem obywatelem i tylko w ten sposób mogę wyrazić swój sprzeciw wobec naruszania prawa w moim kraju. Różnica w tym roku polega na tym, że cały kraj znalazł się na ulicach. Poczucie strachu i zagrożenia towarzyszyło mi zawsze, bo już od pierwszych dni zaczęły się ataki na dziennikarzy, konfiskaty sprzętu i kart pamięci, zatrzymania, pobicia. Ogłoszono wówczas polowanie na dziennikarzy. Nigdy nie nosiłem oznakowania "Prasa", żeby w razie czego móc wtopić się w tłum lub uciec z protestującymi. Po raz pierwszy w życiu dostałem kamizelkę kuloodporną i prosty telefon, którym można jedynie dzwonić.


| red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To TuDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok