Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
"Akademia rękodzieła" - to nowy projekt Fundacji "Oni to my". Przez 3 miesiące w 3 gminach powiatu hajnowskiego odbywać się będą warsztaty, podczas których dzieci i młodzież będą się uczyć m.im. rękodzieła, tkactwa, czy tworzenia kwiatów z bibuły. Pierwsze zajęcia odbywają się w Kuraszewie w gminie Czyże.
W audycji spotkamy się także z sołtysem tej wsi i porozmawiamy o działaniach koła gospodyń wiejskich i dużej, w porównaniu z okolicznymi miejscowościami, liczbie mieszkańców wsi.
Zaprasza Michał Stepaniuk
Naprawa dróg powiatowych czy przebudowa budynku liceum – są to niektóre zadania zaplanowane do realizacji w tegorocznym budżecie powiatu hajnowskiego. Które drogi powiatu czeka naprawa i kiedy powiat hajnowski dogoni w rozwoju powiaty na zachodzie kraju – m.in. o tym w dzisiejszej audycji Pad znakam Pahoni rozmawiuamy ze starostą hajnowskim Andrzejem Skiepko.
Gościem audycji Pad znakam Pahoni będzie Wiktor Parchimczyk, który za udział w powyborczych prostestach na Białorusi, został skazany na tzw. "chemię".
W białostockim centrum „Nowaja Ziamla” zaprezentowano film, znanego białoruskiego yotubera z Lidy – PROEST. Film opowiada zmaganiach „zwykłych” Białorusinów o wolność ich ojczyzny, po wydarzeniach 2020 roku.
Była wspólna modlitwa i wspomnienia. Mieszkańcy, ich rodziny oraz samorządowcy spotkali się w Zaleszanach w 77 rocznicę spalenia wsi.
W audycji usłyszymy wspomnienia mieszkańców wsi spacyfikowanych w 1946 r przez oddział Pogotowia Akcji Specjalnej, dowodzony przez Romualda Rajsa „Burego”.
To pierwsze takie opracowanie od 20 lat. Z druku wyszedł podręcznik z języka białoruskiego dla uczniów klasy V. W dzisiejszej audycji Pad znakam Pahoni rozmawiamy z autorką nauczycielką języka białoruskiego w SP 4 im. Sybiraków w Białymstoku Aliną Wawrzeniuk.
Wydarzenia mijającego miesiąca podsumują: Jerzy Kalina (Telewizja Biełsat), Ihar Pałynski oraz Jarosław Iwaniuk (Polskie Radio Białystok).
Jak na razie z literatury pisanej po – svojomu, najchętniej korzystają turyści lub nowi mieszkańcy, którzy przyjechali do nas z innych regionów Polski – mówi kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Dubiczach Cerkiewnych – Mirosława Siemieniuk Morawska.
W ostatni weekend w Krakowie odbyło się szereg białoruskich imprez, o których sami organizatorzy mówią jak o „spontanicznym festiwalu białoruskiej kultury”. Białoruska diaspora w Krakowie podobnie jak w innych miastach wojewódzkich w Polsce jest dość liczna i dlatego potrzebują miejsc, w których mogliby spotkać się ze sobą, ponieważ integracja w sytuacji emigrantów jest...
Prowadzący:
Jarosław Iwaniuk