Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Puszcza Białowieska to jeden z największych kompleksów leśnych w Europie. Część naukowców uważa ją za jeden z ostatnich pierwotnych lasów, chociaż i tu są spory ze względu na zmiany w drzewostanie puszczy na przestrzeni wieków. Inny gorący spór dotyczy tego, czy objąć ochroną całość obszaru, czy na części dopuścić ograniczoną eksploatację.
Na czym polega wyjątkowość Puszczy Białowieskiej? Między innymi to opisali pracownicy Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Broszurę można bezpłatnie pobrać ze strony Instytutu Biologii Ssaków w Białowieży.
Goście Lecha Pilarskiego:
- prof. Rafał Kowalczyk - z Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży
- prof. Michał Żmihorski - z Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży
Białostoccy naukowcy opatentowali preparat do skuteczniejszego i bezpieczniejszego leczenia grzybic.
Zajmiemy się szlachtą – rodziną, dochodami, podziałami ekonomicznymi i społecznymi.
Gdzie jest granica w medycynie i nauce?
Sięgamy w głąb historii, ale jednocześnie do lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Zajmujemy się bowiem Jaćwingami oraz badaniami archeologicznymi i historycznymi tego ludu.
Czy wirus mutuje? W jakim kierunku? Czy szczepionki będą dostosowane do tych zmian? Jaką będą dawały odporność? Czy tak jak w przypadku grypy trzeba się będzie szczepić co roku?
Oprócz szczepionki, personelu i leków najbardziej poszukiwanym artykułem jest teraz tlen medyczny. Potrzeba go bardzo dużo przy leczeniu pacjentów z COVID-19.
Czym oddychamy jesienią i zimą?
Czy zieleń w miastach to tylko rekreacja, czy może ma też wpływ na mikroklimat? Czym wyróżnia się Białystok na tle innych miast i czy nadal jest miastem zielonym?
Jaką wiedzę dają nam badania nazwisk?
Prowadzący:
Lech Pilarski