Studenci białostockiej Akademii Teatralnej zaprezentowali spektakl na podstawie tekstu "Matki”

30 marca 2019

„Matki” Piotra Rowickiego w Teatrze Szkolnym – dyplom u lalkarzy, źródło: wrotapodlasia.pl
„Matki” Piotra Rowickiego w Teatrze Szkolnym – dyplom u lalkarzy, źródło: wrotapodlasia.pl

Studenci białostockiej Akademii Teatralnej zaprezentowali spektakl na podstawie tekstu "Matki” - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Studenci 4. roku Akademii Teatralnej przygotowali spektakl dyplomowy na podstawie tekstu Piotra Rowickiego "Matki”. Opowieść o macierzyństwie, które bywa wyzwaniem reżyseruje Agata Kucińska.

Bohaterowie spektaklu na swój sposób mierzą się z utratą najbliższej osoby i próbują poradzić sobie z tą, kryzysową dla nich, sytuacją. Sam spektakl stawia pytania o granice etycznego zachowania wobec chorego, „nieprzydatnego” już rodzica. Czy i na ile można usprawiedliwić nieporadność w wychowaniu własnych dzieci? Czy grozi nam dziś powszechna atrofia uczuć do matki, do rodziców?

Cała opowieść zanurzona jest w stylistyce surrealizmu i absurdu, w której czarny humor i ironia stwarzają dogodną przestrzeń do podjęcia kłopotliwych tematów.

Premierowe pokazy spektaklu w sobotę i niedzielę (30-31.03) na szkolnej scenie Akademii Teatralnej w Białymstoku o 18:00.Katarzyna Droga

Z Katarzyną Drogą rozmawiamy o książce "Doktor Irka. Wojna, miłość i medycyna".Koniec Slow Festu – czyli w którym kierunku zmierza festiwal na Podlasiu?

W Supraślu kończy się już tegoroczna edycja Slow Fest Festiwalu.Jacek Raginis-Królikiewicz

Z Jackiem Raginisem-Królikiewiczem rozmawiamy o filmie "Inspekcja".Festiwal niezależnych twórców - LAS Festival

Przed nami artystyczna przygoda w środku lasu, czyli Festiwal niezależnych twórców LAS FEST organizowany przez Grupę Coincidentia w Siedlisku Kultury Solniki 44.Marek Pióro o swojej książce "Trele na morelach. O czym ptaki śpiewają, świergocą i pimpilą"

Głosy ptasie są tak różnorodne, że opisujemy je przy pomocy kilkudziesięciu określeń: cektanie, ćwierkanie, gwizdanie, kwilenie, szczebiotanie, świergotanie, świrowanie, świstanie, czyrkanie, ćwikanie, ćwirzenie, pitpilitanie czy pimpilenie, strykanie, skrzekotanie, czy ciurkanie.Jaki będzie nowy sezon Teatru Wierszalin? Rozmowa z Piotrem Tomaszukiem

Aktorzy i dyrektor Teatru Wierszalin musieli w tym roku przewartościować rodzaj kontaktu z widzami i na nowo poszukiwać dla siebie odbiorców.Nowa muzyczna płyta chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej

Muzyka Stanisława Moniuszki rozbrzmiewa w salach prób Opery i Filharmonii Podlaskiej.Projekt "SIĘ KRĘCI" - jak uczyć się rapować?

Piszą teksty, rapują, nagrywają teledyski i dzięki temu budują poczucie własnej wartości."Kruchość. Sonetti a corona" Krystyny Koneckiej - poezja pisana w czasie pandemii

"Kruchość. Sonetti a corona", wydane przez Polski Fundusz Wydawniczy w Kanadzie powstały w momencie, kiedy musieliśmy zamknąć się w domach, przed ogólnoświatową epidemią. Najpierw był jeden wiersz, a potem spotkanie i impuls.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Marcin Kozłowski
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Grzegorz Pilat
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok