Studenci białostockiej Akademii Teatralnej zaprezentowali spektakl na podstawie tekstu "Matki”

autor: Olga Gordiejew

30.03.2019, 13:35, akt. 31.03.2019, 11:06

To sceniczna próba przyjrzenia się być może najtrudniejszej w życiu relacji: dziecka z matką.


„Matki” Piotra Rowickiego w Teatrze Szkolnym – dyplom u lalkarzy, źródło: wrotapodlasia.pl
„Matki” Piotra Rowickiego w Teatrze Szkolnym – dyplom u lalkarzy, źródło: wrotapodlasia.pl

Studenci 4. roku Akademii Teatralnej przygotowali spektakl dyplomowy na podstawie tekstu Piotra Rowickiego "Matki”. Opowieść o macierzyństwie, które bywa wyzwaniem reżyseruje Agata Kucińska.

Bohaterowie spektaklu na swój sposób mierzą się z utratą najbliższej osoby i próbują poradzić sobie z tą, kryzysową dla nich, sytuacją. Sam spektakl stawia pytania o granice etycznego zachowania wobec chorego, „nieprzydatnego” już rodzica. Czy i na ile można usprawiedliwić nieporadność w wychowaniu własnych dzieci? Czy grozi nam dziś powszechna atrofia uczuć do matki, do rodziców?

Cała opowieść zanurzona jest w stylistyce surrealizmu i absurdu, w której czarny humor i ironia stwarzają dogodną przestrzeń do podjęcia kłopotliwych tematów.

Premierowe pokazy spektaklu w sobotę i niedzielę (30-31.03) na szkolnej scenie Akademii Teatralnej w Białymstoku o 18:00.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

O dawnej radiowej technologii opowiadają Anna Bogdanowicz i Anatol Kraśko


Jak doskonaląca się przez dekady technologia, zmieniała też naszą dziennikarską pracę i co ona mówi o obecnym świecie i tym sprzed lat?Prof. Andrzej Dworakowski odebrał Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"


Grafik, scenograf - profesor Andrzej Dworakowski odebrał Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".Międzywojenne fotografie Augustisa w fotoplastykonie przy Muzeum Wojska w Białymstoku


Międzywojenne fotografie przedstawiające białostoczan na ulicach miasta, autorstwa Bolesława Augustisa, prezentowane są w fotoplastykonie, który stanął przy miejscowym Muzeum Wojska. To nowa stała ekspozycja, a zdjęcia można oglądać o każdej porze.Premiera spektaklu "Jutro będzie padać..." w Białostockim Teatrze Lalek


W ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA Białostocki Teatr Lalek premierowo pokazał spektakl "Jutro będzie padać…". To opowieść o zagubieniu nastolatków w wirtualnym świecie.Wernisaż wystawy "in side" Wiktorii Pietkiel


Wiktoria Pietkiel - tworząca pod pseudonimem Moonshaya w Galerii Obuch zabiera nas do swojego wnętrza i wyobraźni.Wystawa prac Marca Chagalla w białostockim Ratuszu


Twórczość Marca Chagalla można oglądać w Muzeum Podlaskim w Białymstoku. Wystawa zatytułowana "Marc Chagall - między wschodem a zachodem" prezentuje ponad 40 grafik z różnych etapów twórczości artysty.Dominik Sołowiej poleca serial "Kolory zła: Czerwień"


"Kolory zła: Czerwień" to klasyczne kino kryminalne z ciekawą, chociaż nieskomplikowaną fabułą."Groys Shul" - koncert Alicji i Rafała Grabowskich


"Groys Shul" to koncert upamiętniający 83. rocznicę spalenia Wielkiej synagogi w Białymstoku.Słuchowiska Polskiego Radia Białystok na Festiwalu "Dwa Teatry"


Dwa słuchowiska Polskiego Radia Białystok biorą udział w rozpoczynającym się w sobotę (22.06) Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji "Dwa Teatry - Sopot 2024".
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota SokołowskaPodlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok