Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Pomaga ubogim, bezdomnym, zagrożonym wykluczeniem społecznym, odrzuconym, uzależnionym - dzieciom i dorosłym. Białostockie Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga" wspiera potrzebujących od ponad 30 lat.
W obu swoich ośrodkach - NASZ DOM i ETAP - każdego tygodnia udziela pomocy 80 dzieciom w placówce wsparcia dziennego, ma pod opieką 25 dzieci w punkcie przedszkolnym "Aniołkowo", pracuje z 57 rodzinami w programie Odbudować Rodzinę, prowadzi warsztaty profilaktyki selektywnej dla 60 dzieci i rodziców, przyjmujemy około 500. pacjentów w poradniach ośrodka Etap, prowadzi zajęcia profilaktyczne - dla 300 dzieci i rodziców a także nauczycieli w białostockich szkołach.
CENTRUM DARÓW udziela tygodniowo wsparcia w postaci żywności, poradnictwa ( także psychologicznego), odzieży, mebli i elementów wyposażenia mieszkań około 550 osobom. Tygodniowo rozdaje średnio 2,5 tony żywności krótkoterminowej pozyskiwanej ze sklepów i od darczyńców. To około 125 ton rocznie.
Swoją działalność charytatywną Stowarzyszenie "Droga" rozumiemy przede wszystkim jako naukę radzenie sobie w świecie.
KRS 0000087872
Głównym celem stowarzyszenia "Dobrze Być Razem" jest poprawa jakości i warunków życia podopiecznych. Działacze Stowarzyszenia robią wszystko, by stworzyć im prawdziwy dom, by mogli chociaż na chwilę zapomnieć o chorobach i samotności.
Dziś zaglądamy do niewielkiego, pięknego miasteczka w zachodniej części regionu, gdzie od kilkunastu lat działa Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu.
Ich misją jest wszechstronna pomoc osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Białostocki oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu robi to od ponad 27 lat.
Celem Stowarzyszenia „Nie po Drodze” jest upowszechnianie kultury i sztuki w Suwałkach i na Suwalszczyźnie. Działa już od ponad 20 lat.
Pro Anima - głównym celem Fundacji jest działalność kulturalna, a także w obszarze edukacji oraz aktywizacji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem, w szczególności osób starszych oraz niepełnosprawnych.
Klub Szachowy „Hańcza Suwałki” wychował wielu mistrzów i arcymistrzów, a kolejne pokolenia dzieci i młodzieży chętnie zapisują się na zajęcia. W audycji Trzeci Sektor poznamy bliżej trenerów, zawodników i mistrzów najstarszego klubu szachowego w Suwałkach.
Stowarzyszenie My dla Innych to instytucja udzielająca wsparcie osobom z niepełnosprawnościami, które chcą się usamodzielnić. Stowarzyszenie istnieje od 16 lat, przez ten czas wiele się zmieniło, ale zawsze jego działania były kompleksowe.
Kształcą się, realizują swoje pasje, wspierają w trudnych chwilach, a przede wszystkim walczą z samotnością. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Suwałkach zrzesza dziś 169 seniorów i jest największą tego typu organizacją w mieście.
Wspieranie dzieci i młodzieży pragnącej rozwijać swoje zdolności, pasje i zainteresowania kształcenia świadomych i aktywnych odbiorców kultury i sztuki
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska