Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości Łomża | "Łomżynianki Roku" nagrodzone po raz pierwszy

"Łomżynianki Roku" nagrodzone po raz pierwszy

autor: Adam Dąbrowski

10.10.2025, 18:40, akt. 18:49

Profesor Akademii Łomżyńskiej, prezes fundacji, współwłaścicielka dużej firmy, plastyczka i właścicielka szkoły rodzenia to pierwsze laureatki konkursu o tytuł "Łomżynianki Roku".

Łomżynianka Roku 2025, 10.10.2025, fot. Adam Dąbrowski
Łomżynianka Roku 2025, 10.10.2025, fot. Adam Dąbrowski


0:00
0:00
dźwięk do pobrania"Łomżynianki Roku" nagrodzone po raz pierwszy - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Statuetki - po raz pierwszy w historii miasta - wręczono podczas odbywającego się w Łomży II Forum "Kobiece Drogi", którego organizatorem jest Łomżyńska Rada Kobiet.


To przede wszystkim miejsce spotkań i merytorycznych dyskusji, ale także wymiany doświadczeń i nawiązywania relacji - mówi o Forum Marlena Siok, jej przewodnicząca, a zarazem kierująca pracami kapituły nagrody "Łomżynianka Roku".


Przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Kobiet ma nadzieję, że będzie to wydarzenie cykliczne, które już na stałe wpisze się w miejski kalendarz wydarzeń. Dlatego już ustalono, że trzecie spotkanie z tego cyklu odbędzie się za rok, 9 października.

Forum "Kobiece Drogi" to panele i prelekcje na tematy zdrowia, także psychicznego, a w tym roku jednym z tematów przewodnich jest także "szklany sufit", z którym zderzają się kobiety w życiu codziennym i w relacjach ze światem męskim.

Otwarcie II Forum było także okazją do wręczenia - po raz pierwszy w historii miasta - tytułów "Łomżanka Roku". Chociaż zgłoszonych, a nawet nominowanych było o wiele więcej, kapituła, pod przewodnictwem przewodniczącej ŁRK, przyznała je pięciu paniom w pięciu kategoriach:

- Grażynie Annie Rytel - biznes i przedsiębiorczość,

- Sylwii Chojnowskiej - działalność naukowo- badawcza,

- Iwonie Rafałowskiej - działalność artystyczna i kulturalna,

- Karolinie Jałbrzykowskiej-Szabłowskiej - działalność społeczno-obywatelska 

- Katarzynie Wróblewskiej - sport i zdrowie.

Honorową statuetkę za wspomaganie łomżyńskich kobiet w ich zamierzeniach i działaniu przyznano OSM Piątnica.


| red: tk
PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok	dla telefonów z iOS
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów Huawei
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów Huawei


ZNAJDŹ NAS
Polskie Radio Białystok na Facebook
Polskie Radio Białystok na X
Polskie Radio Białystok na YouTube
Polskie Radio Białystok na Instagram
















źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok