Czym kierują się gimnazjaliści wybierając dalszą ścieżkę edukacyjną?

28 marca 2018

Białostoccy uczniowie odwiedzili zakład pracy, fot. Edyta Wołosik
Białostoccy uczniowie odwiedzili zakład pracy, fot. Edyta Wołosik

Białostoccy uczniowie odwiedzili zakład pracy i szkołę - relacja Edyty Wołosik

Bardzo często gimnazjaliści, wybierając ścieżkę edukacyjną, kierują się opiniami kolegów, ale - jak przyznają - pomagają im też wizyty w zakładach pracy i w szkołach. A to jeden z elementów realizowanego w województwie podlaskim projektu "Dobry zawód, fajne życie". Białostoccy uczniowie, którzy stoją teraz przed wyborem nowej szkoły, wybrali się do jednej z firm i do Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku.


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Jak mądrze wybrać przyszłą szkołę i zawód?

Przed gimnazjalistami ważny wybór. Za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się nabór do szkół ponadgimnazjalnych.Dekarz – zawód z przyszłością?

Liceum ogólnokształcące czy szkoła kształcąca w konkretnym zawodzie? Przed takim wyborem stoją uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych.Konkursy i targi pracy w regionie

Wizyty studyjne w zakładach pracy, szkolenia, warsztaty, spotkania z doradcami zawodowymi. To tylko niektóre działania w ramach projektu "Dobry zawód, fajne życie".Wizyty młodzieży w zakładach pracy

Spotkania dla gimnazjalistów i ich rodziców, badania i konkursy. To tylko niektóre działania w ramach projektu "Dobry zawód, fajne życie", realizowanego w województwie podlaskim.Czy warto kształcić się na hotelarza?

To zawód, w którym - jak zgodnie twierdzą uczniowie, nauczyciele i przedsiębiorcy z tej branży, nie będzie problemu ze znalezieniem pracy.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok