Czym kierują się gimnazjaliści wybierając dalszą ścieżkę edukacyjną?

28 marca 2018

Białostoccy uczniowie odwiedzili zakład pracy, fot. Edyta Wołosik
Białostoccy uczniowie odwiedzili zakład pracy, fot. Edyta Wołosik

Białostoccy uczniowie odwiedzili zakład pracy i szkołę - relacja Edyty Wołosik

Bardzo często gimnazjaliści, wybierając ścieżkę edukacyjną, kierują się opiniami kolegów, ale - jak przyznają - pomagają im też wizyty w zakładach pracy i w szkołach. A to jeden z elementów realizowanego w województwie podlaskim projektu "Dobry zawód, fajne życie". Białostoccy uczniowie, którzy stoją teraz przed wyborem nowej szkoły, wybrali się do jednej z firm i do Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku.


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Kolejna odsłona projektu "Dobry zawód, fajne życie"

Wraz z nowym rokiem szkolnym w województwie podlaskim rozpoczyna się kolejna odsłona projektu "Dobry zawód, fajne życie".Rozstrzygnięcie konkursu "Nakręć się na zawód"

Ponad pół tysiąca miejsc jest jeszcze w Białymstoku w szkołach ponadgimnazjalnych. Trwa rekrutacja uzupełniająca - uczniowie do 20 lipca mogą składać dokumenty w wybranej placówce.Kolejarz - zawód, którego można się uczyć w Białymstoku i Mońkach

To zawód, z którym wielu z nas styka się podczas wakacji. W środę (27.06) w ramach projektu "Dobry zawód, fajne życie", realizowanego w województwie podlaskim, przedstawiamy zawód kolejarza.Technik przemysłu mody i technik usług fryzjerskich - stale na bieżąco

W ramach realizowanego w województwie podlaskim projektu "Dobry zawód, fajne życie" przybliżamy kształcenie w zawodach: technik przemysłu mody i technik usług fryzjerskich.


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok