Wiadomości

Wiadomości

"Godność drzew" - Haliny Londowskiej

Wycięte drzewa w Krasnopolu
foto: Jerzy Czyżyński
Sterczące kikuty okaleczonych drzew otaczają nas w naszych miastach i przy drogach. Za przycinanie drzew biorą się ludzie przypadkowi, którzy umieją tylko uruchomić piłę motorową. Ponieważ brakuje im kwalifikacji i wyobraźni tną na wysokości, do której są w stanie dotrzeć przy pomocy swoich ograniczonych urządzeń. W rezultacie każdej zimy i wiosny widzimy wszędzie sterczące kikuty odartych z godności drzew. Pseudofachowcy nazywają to "pielęgnacją", choć większość gatunków tego nie przeżywa... Dlaczego jedni to robią, a my zgadzamy się potulnie i nie protestujemy?
"Trzeba dużo umieć, aby pielęgnować drzewa" - mówi Marcin Leszczyński, chyba jedyny arborysta w województwie podlaskim.

WASZE KOMENTARZE

(3)
Dodaj komentarz
Basia K. 26 kwietnia 2009 17:02:04 Zapraszam do obejrzenia, co zrobili ludzie z administracji osiedla Dziesięciny np. przy ulicy Gajowej. Zostały same pnie, bez gałęzi. Wygląda to okropnie!!
Dlaczego ludzie tak bezmyślnie niszczą drzewa??
ATRUR 22 kwietnia 2009 11:49:09 To co niektórzy wyprawiają z drzewami to tragedia. Pan Marcin Leszczyński jest jedyny i najlepszy w całym województwie, bo jako jedyny wie co robi i wie jak to robić. Jednak wielu ludzi myśli nadal jak za starych lat wystarczy siekiera, piła i po drzewie, natomiast takich którzy myślą i robią to z głową brak. Powodzenia Panu i Pana Firmie Panie Marcinie i oby było więcej takich specjalistów jak Pan. proboszcz z Dobrzyniewa nie pożałował grosza i zatrudnił fachowca do zrobienia porządku natomiast proboszcz Św. Rocha poszedł na łatwiznę woli karczować niż pielęgnować. Niby reprezentują tę samą "instytucje" ale jak widać nie każdy profesjonalnie i z sercem potrafi coś zrobić.
intern.- na podstawie wyemitowanego programu w tel 26 stycznia 2009 08:45:32 Nie mogę uwierzyć, że zostały wycięte piękne, zdrowe drzewa przy kościele św. Rocha - DLACZEGO ?????.

O NAS | PROGRAM | AUDYCJE | KONTAKT | REKLAMA | RSS

Copyrights © Polskie Radio Białystok. Wszelkie prawa zastrzeżone. Created by Overeurope & M.Gajlewicz