LasFest2018 – festiwal teatralny w leśnej scenerii

autor: Olga Gordiejew

9.08.2018, 06:18, akt. 07:47

Są festiwale uliczne, miejskie, a w tym roku twórcy teatralnej Grupy Coincidentia proponują LasFest 2018 - Edycję Dziką.


Fot. Wojciech Szubzda
Fot. Wojciech Szubzda


0:00
0:00
Z kierownikiem artystycznym festiwalu Pawłem Chomczykiem rozmawia Olga Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To będzie pierwsza odsłona międzynarodowego festiwalu teatralnego, który odbędzie się w unikalnych przestrzeniach ośrodka Siedlisko Kultury Solniki 44, ulokowanego w sąsiadującym z Puszczą Knyszyńską lesie, w okolicach Zabłudowa.

Między 9 a 15 sierpnia na leśnej scenie zobaczymy spektakle, koncerty, prace laboratoryjną artystów z Polski, Holandii, Niemiec i Izraela - mówi kierownik artystyczny festiwalu Paweł Chomczyk.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem mailowym: info.solniki44@gmail.com


Program festiwalu LasFest 2018:

LasLab:

- "Try out Hamlet" - pokaz pracy w toku Mannes/Christl/Bielski/Laskowski/Coincidentia (Polska/Niemcy) - 9.08 godz. 20:00


Gatunki występujące w Polsce:

"Huljet, huljet" Teatr Figur/Polska - 10.08 godz. 18:00, 19:15, 20:30

"Straszka pospolita" Grupa Coincidentia/Polska - 13.08 godz. 18:00


Gatunki rzadko występujące w Polsce:

 "And my Heart Almost Stood Still" Ari Teperberg/Izrael - 11.08 godz. 20:00

 "Rusty Nails & Other Heroes” TamTam Objectentheater/Holandia - 12:08 godz. 18:00

 "3 Acts. The silent song of forwardness" Antje Töpfer/Niemcy - 14:08 godz. 20:00


Spotkania z szyszkami:

 - Rozmowa z artystami zaangażowanymi w projekt "Try out Hamlet" - 09.08 (po pokazie około godz. 21:00)

 - Rozmowa z twórcami spektaklu "Rusty Nails & Other Heroes" TamTam Objectentheater - 12.08 (po pokazie około godz. 19:30)


Rykowisko:

"Songs of Bob Dylan" Łukasz Lach/Polska - 15.08 godz. 20:00


Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Podlaskiego. Zadanie zrealizowane przez Stowarzyszenie Promocji Artystycznej we współpracy partnerskiej z Białostockim Teatrem Lalek.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

"Pajace" i "Rycerskość wieśniacza" to ostatnia w tym sezonie artystycznym premiera w OiFP [zdjęcia]


Dwa sztandarowe dzieła włoskiego weryzmu składają się na ostatnią w tym sezonie premierę w Operze i Filharmonii Podlaskiej. W piątek (10.05) widzowie mogli obejrzeć "Pajaców " i "Rycerskość wieśniaczą".



Kulturalna Majówka u fotografika Adama Wajraka


Adam Wajrak jest dziennikarzem i przyrodnikiem, mieszka w Puszczy Białowieskiej, pisze o niej książki, opowiada w swoim podcaście - Tropem Wajraka, włącza się w ochronę puszczańskiego świata.



Kulturalna Majówka u artystki Marzanny Szkuty [zdjęcia]


Tworzy biżuterię inspirowaną naturą. Przyrodę uważa za żywy organizm - świat należący nie tylko do ludzi, ale też innych żywych istot. Marzanna Szkuta mieszka w sercu Puszczy Białowieskiej, tam uczy ludzi etycznego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie.



Kulturalna Majówka z ilustratorką Marią Dek


Jej dom jest artystycznym spełnieniem marzenia o wolności. Twórczo przygląda się światu, wychowując dwóch urwisów i prowadząc z mężem agroturystykę w Białowieży. Maria Dek przede wszystkim jednak ilustruje, a w książkach prowadzi pełne absurdalnego humoru pogawędki z widzem.



Kulturalna Majówka u malarki Barbary Bańki [zdjęcia]


Urodziła się w "wielkim lesie" i od razu z Puszczą Białowieską stali się przyjaciółmi. Barbara Bańka - artystka, malarka, fotografka, przewodniczka - pracuje i mieszka w Białowieży. Jej prace, które podziwiać można w Barbara Bańka Atelier, są opowieścią o istocie prawiecznego lasu, jego energii, tajemnicach, uroku stworzeń w nim mieszkających.



W Muzeum Przyrodniczo-Leśnym w Białowieży można zobaczyć wystawy artystów Związku Polskich Fotografów Przyrody [zdjęcia]


Będąc w Białowieży nie można nie zajechać do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego w Białowieskim Parku Narodowym. Tam też możemy oglądać wystawy artystów Okręgu Podlaskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.



Festiwal "Poezja w Puszczy"


Od ostatniej "Poezji w Puszczy” upłynęły 4 lata, ale ten kameralny festiwal, który ma miejsce w Świnorojach w Dworku Rousso cały czas się rozwija. Jego kameralna formuła jest niezmienna - czytanie na żywo poezji w puszczy, a także spotkania autorskie - to podstawa kontaktu poezji z odbiorcą.



Historia programów kulturalnych Radia Białystok. Wspominamy Jacka Grüna i Andrzeja Koziarę


W tym roku przypominamy historię programów kulturalnych Polskiego Radia Białystok. Już wiemy, że wszystko zaczęło się 1975 roku (najprawdopodobniej), czyli przed nami półwiecze istnienia tematyki kulturalnej na naszej antenie.



Iwona Zinkiewicz o swojej fascynacji historią regionu i książce "Szastały i Stryki. Mój pierwszy świat"


"Szastały i Stryki. Mój pierwszy świat" - to tytuł książki opisującej historię dwóch mieszczańskich wsi Bielska autorstwa Iwony Zinkiewicz.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Marcin Kozłowski
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Grzegorz Pilat
Dorota Sokołowska



Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok