Szlachetne zdrowie


Szlachetne zdrowie

Co robić, żeby długo i zdrowo żyć? Przeciwko którym chorobom warto się zaszczepić? Jakie badania trzeba robić, żeby wykryć chorobę w jak najwcześniejszej fazie? Z jakich programów profilaktycznych można skorzystać? Kiedy należy udać się do lekarza i jakiego jeśli zauważymy jakieś niepokojące nas objawy? Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? O tym wszystkim rozmawiamy w audycji "Szlachetne zdrowie".

WTOREK 14:10 - 15:00

Prowadzący:

Włodzimierz Filipowicz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Dzieci z porażeniem mózgowym potrzebują sali terapeutycznej

Jakie są przyczyny, objawy i sposoby leczenia dzieci z porażeniem mózgowym mówić będą dr n. med. Barbara Kiryluk z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku i fizjoterapeutka Monika Leciewicz-Hryciuk, członek zarządu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym „Jasny Cel”.Uwaga na owady, insekty i niebezpieczne rośliny

Jak złagodzić skutki kontaktu z owadami, insektami i groźnymi roślinami?Jak bezpiecznie korzystać ze słońca

Na promienie słoneczne czekamy z niecierpliwością, ale często ich nadmiar kończy się cierpieniem. Jak rozsądnie korzystać ze słońca?Jak określić przyczyny moczenia nocnego u dzieci i jak je leczyć?

Problem moczenia nocnego dotyczy bardzo dużej grupy dzieci. Jak rozpoznać i właściwie leczyć dziecko, by uchronić je przed zaburzeniami sfery emocjonalnej i społecznej oraz ewentualnymi wadami rozwojowymi układu moczowego?Przerost migdałka gardłowego

Jakie są przyczyny i objawy przerostu migdałka gardłowego oraz jak przebiega leczenie - o tym mówi dr hab. med. Bożena Skotnicka z Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.Jak sobie radzić z celiakią?

Jakie są przyczyny celiakii i jak sobie z nią radzić? Mówią o tym dr n. med. Katarzyna Kondej-Muszyńska z Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Alergologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Wanda Łempicka z Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
źródło: www.radio.bialystok.pl​