Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Najstarszą wzmiankę o Walencji znaleźć można w kronikach Liwiusza, historyka rzymskiego, który wspomina, że wysłano tam w 138 r. p.n.e. weteranów walczących z wodzem Luzytów. Tu nabierali sił i wypoczywali - i do dziś miejsce to działa relaksująco na turystów. Tu też dotarli nasi rozmówcy - Anna Łuszyńska (animatorka kultury) i Radek Puśko (społecznik),a gdy odpoczęli od razu wybrali się do Berlina, by poczuć moc inspiracji tego miasta! Bo jest to miejsce tętniące życiem: nowoczesna metropolia o trudnej historii, pełna śladów przeszłości oraz wszelkiej maści przybytków kultury.
W Uchu na świat odwiedzamy Wietnam razem z Joanną Sysą, która podróżuje dużo i zawodowo, i prywatnie. A do Wietnamu pojechała po przygodę.
W Uchu na świat odwiedzamy Rapa Nui, czyli Wyspę Wielkanocną, wspólnie z Ewą Wilczyńską-Saj - podróżniczką, która w ciągu ostatnich 12 lat odwiedziła ponad 50 krajów na 6 kontynentach, odbyła dwie podróże dookoła świata.
Radżastan, wypełniony wspaniałymi zabytkami, to niezwykle kuszący kierunek.
Olga Gordiejew zaprasza do rozmowy Grzegorza Kuczyńskiego, prezesa Fundacji Białystok Biega, który Sewillę odwiedził, by wziąć tam udział w maratonie. W audycji opowiada, czym urzekło go to miasto w południowej Hiszpanii, stolica regionu Andaluzja, czwarte co do wielkości miasto Hiszpanii.
Miłka Malzhan zaprasza do rozmowy Tomka Pienickiego - fotografa świata i nie tylko, posiadającego bogate doświadczenie w podróżowaniu. Przez 5 lat mieszkał w Chinach i czterokrotnie odwiedził Indie oraz inne, nie mniej interesujące kraje.
W Uchu na świat Rowerodzinka. Rafał, Joanna, Eliasz i Agatka pochodzą z Podlasia i przejechali na rowerach ponad 4 tysiące kilometrów!
Anna Kazimierczuk, na co dzień pracująca w ośrodku kultury w Czyżewie i działająca w Stowarzyszeniu Kulturalnym Ziemi Czyżewskiej, w międzyczasie spełnia swoje marzenia o podróżach do dalekich krajów.
W "Uchu na świat" Zofia Piłasiewicz - pisarka i fotografka związaną z Puszczą Augustowską, autorka m.in. książki "Ślad tygrysicy". Podążając literackim tropem, wybierzemy się w stronę syberyjskiej tajgi. Odkryjemy dzikie obszary pełne surowego piękna i nieokiełznanej przyrody.
Tym razem przenosimy się do serca Azji, do fascynującego Seulu, stolicy Korei Południowej. Małgorzata Adamowicz-Nosowska, prezeska Fundacji Przyjaciół Korei Południowej, prawdziwa pasjonatka tego niezwykłego kraju - opowiada Miłce Malzahn o swoich wrażeniach i fascynacjach.
Prowadzący:
Olga Gordiejew