460 lat Augustowa - i co dalej?

18 maja 2017

Sanatorium w Augustowie, fot. Lech Pilarski
Sanatorium w Augustowie, fot. Lech Pilarski

460 lat Augustowa - i co dalej?

Odwiedziliśmy Augustów. To w związku z 460. rocznicą założenia miasta. Nie mówiliśmy o historii, a o przyszłości. Jak dalej powinien wyglądać rozwój Augustowa? Czy będzie miejscowością uzdrowiskową, o spokojnej atmosferze, czy też perłą jezior z masowym ruchem turystycznym? Dwie sprzeczne funkcje plus oczywiście rozwój gospodarczy zapewniający pracę mieszkańcom. To dylematy do rozstrzygnięcia.Goście:

- burmistrz Augustowa Wojciech Walulik

- doradca ds. rozwoju w stoczni jachtowej Ślepsk Michał Wiszniewski

- ordynator Sanatorium w Augustowie dr Zbigniew PlakZaprasza Lech Pilarski.


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Adam Dąbrowski
Adam Janczewski
Wojciech Kujałowicz
Lech Pilarski
Renata Reda
Edyta Wołosik


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Co przyciąga turystów na Podlasie?

Przed nami wakacje. Z pewnością część z nas wybierze odpoczynek w gospodarstwach agroturystycznych. Jakich atrakcji szukamy? Co przyciąga turystów?Stary Rynek w Łomży

Jakie było przeznaczenie Starego Rynku, co działo się tam przed laty, co jest teraz, co będzie na 600-lecie nadania Łomży praw miejskich.Boiska szkolne - czy mogą być dostępne dla wszystkich?

W programie o boiskach. Mamy ich sporo w Białymstoku, szczególnie tych przyszkolnych, ale korzystanie z nich jest kłopotliwe, czasami wręcz niemożliwe.Tożsamość architektoniczna Białegostoku

Jak oceniamy architekturę nowych budynków w Białymstoku? Jaka jest tożsamość architektoniczna tego miasta?Białystok zalało. Co było tego przyczyną?

Pierwsza wiosenna burza i od razu ogromne problemy. W niedzielę Białystok zalało. Nie można było przejechać przez wiele skrzyżowań, tuneli. Jak doszło do takie sytuacji?
źródło: www.radio.bialystok.pl​