Polityczne rozgrywki przed wyborami samorządowymi

21 czerwca 2018

dr Maciej Białous i Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, fot. Joanna Szubzda
dr Maciej Białous i Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, fot. Joanna Szubzda

Polityczne rozgrywki przed wyborami samorządowymi

Mimo że kampanii wyborczej jeszcze nie ma - oficjalnie, to nieoficjalnie dzieje się wiele. Znamy już np. kandydatów na prezydenta Białegostoku. A wokół wyborów toczą się tajemnicze gry koalicyjne.

Przykładem tego jest sytuacja w sejmiku województwa podlaskiego. Został wybrany nowy przewodniczący, długo i w bólach, a przy okazji zarząd województwa nie otrzymał absolutorium. W Łomży nie wiemy jeszcze, kto będzie startował jako kandydat na prezydenta rządzącego tam PiS-u, bo tamtejsi politycy się poróżnili. M.in. zdymisjonowano dotychczasową wiceprezydent, że pozostanę przy starej nazwie.

Te z pozoru dziwne sytuacje wynikają właśnie z przymiarek i ambicji związanych z wyborami. Do tego dochodzi także rezygnacja ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Dochodzą do nas również sygnały, że w związku z nową ordynacją wyborczą może pojawić się wiele nowych list wyborczych z tzw. komitetów obywatelskich, na których pojawią się znane nazwiska działaczy partyjnych. Nie zmieszczą się w propozycjach kadrowych swoich partii a swoje ambicje polityczne mają i w ten sposób, czyli w komitetach obywatelskich, znajdą dla nich ujście.

Zapowiada się ciekawie jesienią i o tym w audycji. Zaprasza Lech Pilarski.Goście Lecha Pilarskiego:

- Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska - z Dzień Dobry Białystok

- Cezary Zborowski - z 4lomza.pl (ze studia w Łomży)

- dr Maciej Białous - socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Marek Gąsiorowski
Ryszard Minko
Lech Pilarski
Iza Serafin
Dorota Sokołowska
Edyta Wołosik


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Dotacje unijne

Z jednej strony możemy stracić unijne pieniądze, z drugiej chcemy się zadłużać, aby sfinansować rozwój województwa.Kampania przed wyborami samorządowymi

Kampania wyborcza szybko nabiera tempa. Znamy już m.in. kandydatów na prezydenta Białegostoku, ale także kandydatów na prezydentów i burmistrzów większych miast. Pojawiają się też propozycje programowe poszczególnych kandydatów. Jak oceniają dotychczasowy przebieg kampanii publicyści i socjolodzy?W Podlaskiem pracuje coraz więcej cudzoziemców

W województwie podlaskim pracuje coraz więcej cudzoziemców. Najchętniej przyjeżdżają obywatele Ukrainy i Białorusi. Dlaczego brakuje polskich pracowników?Śmieciowy problem

Co z tymi śmieciami? Dlaczego płoną składowiska? Ile na takich pożarach można zarobić? Co zrobić, aby Polskę ochronić przed śmieciami, aby nie były one zwożone do naszego kraju? O tym w audycji.Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku - dla kogo?

Po remoncie do użytku organizacji pozarządowych został przekazany budynek przy ulicy Św. Rocha - róg Krakowskiej. Jest więc miejsce, ale powstał konflikt dotyczący sposobu jego wykorzystania, regulaminu, osób nim kierujących.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok