Polityczne rozgrywki przed wyborami samorządowymi

21 czerwca 2018

dr Maciej Białous i Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, fot. Joanna Szubzda
dr Maciej Białous i Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, fot. Joanna Szubzda

Polityczne rozgrywki przed wyborami samorządowymi

Mimo że kampanii wyborczej jeszcze nie ma - oficjalnie, to nieoficjalnie dzieje się wiele. Znamy już np. kandydatów na prezydenta Białegostoku. A wokół wyborów toczą się tajemnicze gry koalicyjne.

Przykładem tego jest sytuacja w sejmiku województwa podlaskiego. Został wybrany nowy przewodniczący, długo i w bólach, a przy okazji zarząd województwa nie otrzymał absolutorium. W Łomży nie wiemy jeszcze, kto będzie startował jako kandydat na prezydenta rządzącego tam PiS-u, bo tamtejsi politycy się poróżnili. M.in. zdymisjonowano dotychczasową wiceprezydent, że pozostanę przy starej nazwie.

Te z pozoru dziwne sytuacje wynikają właśnie z przymiarek i ambicji związanych z wyborami. Do tego dochodzi także rezygnacja ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Dochodzą do nas również sygnały, że w związku z nową ordynacją wyborczą może pojawić się wiele nowych list wyborczych z tzw. komitetów obywatelskich, na których pojawią się znane nazwiska działaczy partyjnych. Nie zmieszczą się w propozycjach kadrowych swoich partii a swoje ambicje polityczne mają i w ten sposób, czyli w komitetach obywatelskich, znajdą dla nich ujście.

Zapowiada się ciekawie jesienią i o tym w audycji. Zaprasza Lech Pilarski.Goście Lecha Pilarskiego:

- Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska - z Dzień Dobry Białystok

- Cezary Zborowski - z 4lomza.pl (ze studia w Łomży)

- dr Maciej Białous - socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Marek Gąsiorowski
Ryszard Minko
Lech Pilarski
Iza Serafin
Dorota Sokołowska
Edyta Wołosik


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

W Podlaskiem pracuje coraz więcej cudzoziemców

W województwie podlaskim pracuje coraz więcej cudzoziemców. Najchętniej przyjeżdżają obywatele Ukrainy i Białorusi. Dlaczego brakuje polskich pracowników?Śmieciowy problem

Co z tymi śmieciami? Dlaczego płoną składowiska? Ile na takich pożarach można zarobić? Co zrobić, aby Polskę ochronić przed śmieciami, aby nie były one zwożone do naszego kraju? O tym w audycji.Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku - dla kogo?

Po remoncie do użytku organizacji pozarządowych został przekazany budynek przy ulicy Św. Rocha - róg Krakowskiej. Jest więc miejsce, ale powstał konflikt dotyczący sposobu jego wykorzystania, regulaminu, osób nim kierujących.Trudny wybór przed gimnazjalistami

Nieco ponad miesiąc został gimnazjalistom do wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Przed nimi trudny wybór, bo może on zdecydować o ich przyszłości.Co dalej z Puszczą Białowieską?

Wydawało się, że po kwietniowym wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości emocje wokół sporu o ochronę Puszczy Białowieskiej powinny opaść, jednak tak się nie stało.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok