Radio Białystok | Wiadomości | Kamila Lićwinko druga na mityngu Diamentowej Ligi w Eugene

Kamila Lićwinko druga na mityngu Diamentowej Ligi w Eugene

autor: Ewelina Buczyńska

28.05.2017, 12:48, akt. 12:56

Kamila Lićwinko z Podlasia Białystok znalazła się na podium Mityngu Lekkoatletycznego Diamentowej Ligi.

Kamila Lićwinko, foto: Wojciech Szubzda

Kamila Lićwinko skoczyła 195 cm i zajęła 2. miejsce w skoku wzwyż podczas lekkoatletycznego mityngu Diamentowej Ligi, w amerykańskim Eugene. Inny Polak - Piotr Lisek wywalczył trzecią lokatę w skoku o tyczce - osiągnął wynik 5,81m.

W Biegu na 800 metrów siódme miejsce zajęła Joanna Jóźwik z czasem 2:00,77. Także na siódmym miejscu, ale w pchnięciu kulą uplasował się Konrad Bukowiecki - pchnął na odległość 20,29 m.

Mityng w Eugene był trzecią w tym sezonie imprezą Diamentowej Ligi. Następne zawody -  8 czerwca w Rzymie.

| red: maj

Białystok przygotowuje się do 93. Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, których gospodarzem będzie w tym roku. O swoich planach startowych opowiedzieli w środę (10.05) czołowi białostoccy lekkoatleci, m.in. Wojciech Nowicki i Kamila Lićwinko.

Najlepsi białostoccy sportowcy nagrodzeni przez prezydenta miasta

8.05.2017, 17:31

Najlepsi białostoccy sportowcy uhonorowani przez prezydenta Białegostoku, Tadeusza Truskolaskiego, który podczas uroczystego spotkania wręczył im doroczne nagrody.

PZLA wyjaśnia zamieszanie wokół polskich sportowców w USA - wśród nich zawodnicy z Podlasia

6.04.2017, 17:57

Polscy lekkoatleci, w tym zawodnicy z Białegostoku: Kamila Lićwinko i Wojciech Nowicki, zostali wyrzuceni z ośrodka sportowego w Kalifornii.