Radio Białystok | Wiadomości | Mityng w fińskim Turku - Wojciech Nowicki drugim najlepszym zawodnikiem globu w tym sezonie

14.06.2017, 08:20, akt. 08:24

Paweł Fajdek wygrał konkurs rzutu młotem mityngu IAAF - 55. Paavo Nurmi Games w fińskim Turku. Dwukrotny mistrz globu uzyskał najlepszy w tym sezonie wynik na świecie 82,40 m. Drugie miejsce zajął Wojciech Nowicki - 76,71.

Wojciech Nowicki, fot. Joanna Żemojda

Fajdek (Agros Zamość) jest autorem sześciu najdalszych rzutów od początku roku. We wtorek poprawił swój rezultat z 20 maja z Halle, gdzie uzyskał 82,31. Nowicki (KS Podlasie Białystok) tydzień wcześniej w Kielcach miał 78,54 i jest drugim najlepszym zawodnikiem globu w tym sezonie.

Czwarty na 110 m przez płotki był Damian Czykier (KS Podlasie Białystok) - 13,48.

Fajdek, Nowicki i Czykier mieli już wcześniej wypełnione minima PZLA na sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie. Żaden z Polaków we wtorek do nich nie dołączył.

Mityng upamiętnił wybitnego fińskiego biegacza długodystansowego. Paavo Nurmi urodził się 13 czerwca 1897 roku właśnie w Turku (zmarł 2 października 1973 w Helsinkach), był dziewięciokrotnym mistrzem igrzysk. W 1924 roku w Paryżu startując w pięciu konkurencjach zdobył pięć złotych medali. Swe zwycięstwa na 1500 i 5000 m odniósł w odstępie zaledwie 26 minut. Był pierwszym sportowcem, któremu za życia wystawiono pomnik (na Stadionie Olimpijskim w Helsinkach). Legenda głosi, że ścigał się z pociągami i potrafił przybiec szybciej niż pociąg relacji Helsinki – Turku.

źródło: PAP | red: mak

W 63. memoriale Janusza Kusocińskiego brali udział Damian Czykier, Wojciech Nowicki i Martyna Dąbrowska z Podlaskiego.

Kamila Lićwinko i Wojciech Nowicki przygotowują się do Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku

10.05.2017, 17:29

Białystok przygotowuje się do 93. Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, których gospodarzem będzie w tym roku. O swoich planach startowych opowiedzieli w środę (10.05) czołowi białostoccy lekkoatleci, m.in. Wojciech Nowicki i Kamila Lićwinko.

Brązowy medalista Wojciech Nowicki został "Złotym Absolwentem Politechniki Białostockiej"

20.04.2017, 14:52

Kariera sportowca nie przeszkodziła mu w zdobyciu wykształcenia. Młociarz Podlasia Białystok Wojciech Nowicki nagrodzony tytułem "Złoty Absolwent Politechniki Białostockiej".