Radio Białystok | Wiadomości | Młodzi lekkoatleci zdobyli dziewięć medali na Mistrzostwach Polski w Toruniu

Młodzi lekkoatleci zdobyli dziewięć medali na Mistrzostwach Polski w Toruniu

autor: Jerzy Kułakowski

11.07.2017, 09:37, akt. 11:43

Zawodnicy Podlasia Białystok zdobyli 7 medali, 2 krążki wywalczyli natomiast przedstawiciele Czwórki Białystok. W Toruniu odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski U20.

mezzotint_fotolia - Fotolia.com

Zawodnicy Podlasia wrócili z 7 medalami

Reprezentanci Podlasia zdobyli 7 medali podczas Mistrzostw Polski do lat 20 w Toruniu - jeden złoty medal, trzy srebrne oraz trzy brązowe.

Na najwyższym stopniu podium stanęła sztafeta 4x100 metrów, która pobiegła w składzie: Piotr Sikorski, Łukasz Pieńkos, Maciej Stukan, Artur Dakowicz. Zespół z Białegostoku uzyskał czas 42,25 s.

Dwa srebrne medale w biegach sztafetowych wywalczyły dziewczęta z Podlasia. Zespół w składzie: Magdalena Michalewicz, Anna Gryc, Natalia Markowska, Marlena Gola był drugi w rywalizacji na 4x100 metrów – 47,63 s, a drużyna Magdalena Michalewicz, Anna Gryc, Natalia Markowska, Karolina Łozowska na 4x400 metrów – 3:50,58.

Srebrny medal wywalczyła również indywidualnie Karolina Łozowska. Drugie miejsce z nowym rekordem życiowym (53,63 s) zajęła w biegu na 400 metrów. Brąz zdobyła Magdalena Gola była w zmaganiach na 200 metrów – 24,17 s.

W biegu na 1500 metrów brązowy krążek zdobyła natomiast Sylwia Ciołko – 4:34,63, ustanawiając swój rekord życiowy. Brąz dla Podlasia zdobył również Artur Dakowicz w biegu na 110 metrów przez płotki – 14,04 s.

Piotr Mańczuk wywalczył dwa brązy dla Czwórki Białystok

Dla Czwórki Białystok dwa medale w Toruniu wywalczył natomiast Piotr Mańczuk. Był on trzeci w skoku dal (7,25 m – rekord życiowy) oraz trzeci w trójskoku (14,78 m).

| red: sk

3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy - to zdobycze lekkoatletów z naszego regionu podczas 70. Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkoatletyce w Suwałkach.