Baśnie to cudowna i zapomniana księga mądrości. Uczą bawiąc i chociaż kojarzone są z dziećmi, to powstawały także dla dorosłych!
Bez względu na wiek opowiadanie baśni może działać terapeutycznie, docierać głębiej niż nauczanie, pouczanie czy rozmowy. Na świecie żyje wielu Opowiadaczy, kontynuujących stare tradycje. Najwyraźniej jest to zawód z przyszłością (chociaż unikatowy).
Czy można nauczyć się sztuki opowiadania przez internet? Na to pytanie odpowiada Edyta Ślączka-Poskrobko, która jest absolwentką pedagogiki UwB, należy do międzynarodowej, nieformalnej grupy Złota Linia i jest głównym Opowiadaczem projektu Galeony Baśni.
Prowadzący:
Miłka MalzahnWielu z nas chciałoby wiedzieć, skąd pochodzi i jaka jest historia naszej rodziny. Ustalenie własnego rodowodu i poznanie przodków to bardzo ważny element dookreślający to, kim jesteśmy; będący czasem powodem do dumy, a niekiedy do… zadumy.
Niektóre aplikacje mobilne na przykład podpowiedzą jak się wyleczyć z grypy, inne zaś ułatwią kontrolę nad przyjmowaniem leków.
Czy poszukiwania życiowej motywacji można rozpocząć od internetowych poradników?
Lekcje online nie są dziś niczym nowym, od wielu lat można znaleźć je w sieci i nauczyć się dzięki nim wielu pożytecznych rzeczy, ale czy można się nauczyć aktorstwa?
Czytać potrafi dziś każdy, ale nie każdy może poświęcić na czytanie bardzo, bardzo dużo czasu.