Radio Białystok | Magazyny | Gry polityczne | Krajowy Plan Odbudowy, szczepienia populacyjne, sytuacja Polaków na Białorusi
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Krajowy Plan Odbudowy to około 58 miliardów euro dotacji i pożyczek. Mają być użyte do zwiększenia odporności i konkurencyjności polskiej gospodarki, na zieloną energię i zmniejszenie energochłonności, na transformację cyfrową, modernizację służby zdrowia oraz zieloną i inteligentną mobilność. W tym miesiącu zapowiadane jest głosowanie w parlamencie nad przyjęciem tego planu. Czy jednak może dojść do jego nieuchwalenia, bo nie wszyscy chcą go poprzeć? Czy głosowanie to może doprowadzić do wcześniejszych wyborów parlamentarnych?
Goście Lecha Pilarskiego:
- Dariusz Piontkowski - z PiS, wiceminister edukacji i nauki
- Stefan Krajewski - z Koalicji Polskiej - PSL
- Krzysztof Truskolaski - z Koalicji Obywatelskiej
Czy pokój na Ukrainie jest coraz bliżej? Czy rozmowy toczą się korzystnie z perspektywy Polski?
Bezpieczeństwo, polityka zagraniczna i gospodarka Polski. Takimi tematami zajmiemy się w programie "Gry Polityczne".
Jest śledztwo w sprawie gróźb pozbawienia życia prezydenta Suwałk (w tle plany utworzenia w Suwałkach Centrum Integracji Cudzoziemców), protest w Czerwonym Borze (w centrum uwagi nielegalni migranci), obniżka składki zdrowotnej dla przedsiębiorców.
Migranci w woj. podlaskim, nowa ustawa azylowa, "tarcza wschód", fatalna sytuacja podlaskich przedsiębiorców znad granicy oraz wielki pożar nad Biebrzą - m.in. o tym rozmawiali goście "Gier politycznych".
Tarcza Wschód, bezpieczeństwo Polaków (także zdrowotne) - to wciąż najważniejsze tematy debaty publicznej. I o tym mówimy w "Grach politycznych".
O bezpieczeństwo Polski, wzmocnienie wschodniej granicy zabiegają wszystkie partie polityczne. To jest jeden z najważniejszych tematów pojawiających się w debacie publicznej. Wiele komentarzy wywołał brak poparcia w Europarlamencie polityków Prawa i Sprawiedliwości dla rezolucji dotyczącej wzmocnienia obronności Unii Europejskiej.
Internetowa wymiana zdań między szefem polskiej dyplomacji Radosławem Sikorskim i przedstawicielami amerykańskiej administracji to dziś najczęściej komentowane zdarzenie w politycznym życiu Polski. Wywołała ona reakcję ze strony przedstawicieli polskiego rządu i opozycji.
Cały świat obiegły sceny z kłótni w Gabinecie Owalnym prezydenta USA Donalda Trumpa i jego zastępcy J.D. Vance’a z ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Czy stawia to pod znakiem zapytania amerykańską pomoc dla Ukrainy? Jaka jest i powinna być reakcji Europy – w tym Polski? Między innymi o tym w Grach Politycznych.
W przypadającą w poniedziałek (24.02) trzecią rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę zastanowimy się, jak wpłyną na dalsze losy tego kraju toczące się negocjacje pod przewodnictwem Donalda Trumpa.
Prowadzący:
Adam Janczewski