Radio Białystok | Magazyny | Gry polityczne | Zamieszanie związane z dostawami niemieckich czołgów na Ukrainę [wideo]
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Nie będzie sprzeciwu Niemiec, jeśli Polska zdecyduje się przekazać Ukrainie czołgi Leopard. Tak mówiła wczoraj (22.01) w wywiadzie dla francuskiej telewizji LCI niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock. Jednak w piątek (20.01) w czasie spotkania grupy kontaktowej do spraw wsparcia obronnego Ukrainy – ze strony niemieckiego rządu nie padła deklaracja o przekazaniu Leopardów.
Goście Michała Buraczewskiego:
- Mariusz Gromko - senator Prawa i Sprawiedliwości
- Wanda Jankowska - wiceprzewodnicząca Kukiz'15
- Krzysztof Truskolaski - poseł Koalicji Obywatelskiej
Już w najbliższą niedzielę (18.05) będą wybory prezydenckie. Na razie żaden z sondaży nie przewiduje byśmy prezydenta wybrali w pierwszej turze.
Niecałe dwa tygodnie pozostały do wyborów prezydenckich - kampania wkracza w decydującą fazę. Między innymi o tym w Grach Politycznych w Polskim Radiu Białystok.
Czy pokój na Ukrainie jest coraz bliżej? Czy rozmowy toczą się korzystnie z perspektywy Polski?
Bezpieczeństwo, polityka zagraniczna i gospodarka Polski. Takimi tematami zajmiemy się w programie "Gry Polityczne".
Jest śledztwo w sprawie gróźb pozbawienia życia prezydenta Suwałk (w tle plany utworzenia w Suwałkach Centrum Integracji Cudzoziemców), protest w Czerwonym Borze (w centrum uwagi nielegalni migranci), obniżka składki zdrowotnej dla przedsiębiorców.
Migranci w woj. podlaskim, nowa ustawa azylowa, "tarcza wschód", fatalna sytuacja podlaskich przedsiębiorców znad granicy oraz wielki pożar nad Biebrzą - m.in. o tym rozmawiali goście "Gier politycznych".
Tarcza Wschód, bezpieczeństwo Polaków (także zdrowotne) - to wciąż najważniejsze tematy debaty publicznej. I o tym mówimy w "Grach politycznych".
O bezpieczeństwo Polski, wzmocnienie wschodniej granicy zabiegają wszystkie partie polityczne. To jest jeden z najważniejszych tematów pojawiających się w debacie publicznej. Wiele komentarzy wywołał brak poparcia w Europarlamencie polityków Prawa i Sprawiedliwości dla rezolucji dotyczącej wzmocnienia obronności Unii Europejskiej.
Internetowa wymiana zdań między szefem polskiej dyplomacji Radosławem Sikorskim i przedstawicielami amerykańskiej administracji to dziś najczęściej komentowane zdarzenie w politycznym życiu Polski. Wywołała ona reakcję ze strony przedstawicieli polskiego rządu i opozycji.
Prowadzący:
Adam Janczewski