Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Funkasanki w studiu Rembrandt

Funkasanki w studiu Rembrandt

12.08.2020, 06:16, akt. 14.08.2020, 08:38

W niedzielę (16.08) muzyka na żywo na naszej antenie. W studiu przy Świerkowej 1 wystąpi kolejny laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


KONCERT LIVE - FUNKASANKI
KONCERT LIVE - FUNKASANKI


Funkasanki przełamuje obraz typowych duetów elektronicznych, łącząc na koncertach sample z perkusją, syntezatorami, fletem poprzecznym i wiodącym, niskim, kobiecym wokalem. Choć występy zespołu pozbawione są wybujałej konferansjerki, to krótkie „Funkasanki” wyszeptane po każdym utworze buduje szczególną więź pomiędzy publicznością i artystami. 

Funkasanki wierzą, na przekór rzeczywistości, że potrafią wybitnie tańczyć. Tworząc własne piosenki, muzycy definiują na nowo pojęcie muzyki tanecznej, kierując się złotą zasadą, będącą parafrazą słów Ewy Sonnet: „jesteśmy sami na parkiecie i R&B”. W wypadku Funkasanki jest to alternatywne R&B, neosoul i elektronika spod znaku downtempo i chillout. 

Zespół powstał w Łomży w 2015 roku. Dwa lata później nakładem własnej wytwórni wydał debiutancki album „Funkasanki”. Rok 2017 był szczególnie ważny dla zespołu, przyniósł m.in.: finał konkursu Opole Debiuty, Grand Prix Festiwalu Piosenki Niezależnej Noffa, Nagrodę Prezydenta Miasta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury oraz pojawienie się utworów duetu na antenach radiowych. 

W 2018 roku wytwórnia Kayax zaprosiła zespół do projektu My Name Is New, mającego za cel promocje debiutujących artystów. Owocem współpracy jest singiel „Where Are You” oraz szereg koncertów w 2019 roku m.in. jako supporty Mery Spolsky i Darii Zawiałow, koncert na Kayax Academy „Spotify Masterclass” oraz Fest Festival w Chorzowie, wśród takich gwiazd jak Disclosure, Meute, Metronomy, Roisin Murphy czy Little Dragon. Duet został również laureatem Festiwalu My Name Is New w Klubokawiarni Towarzyska w Warszawie, którego nagrodą były koncerty na dziedzińcu siedziby ZAiKS i Pasażu „Wiecha” oraz wyjazd i koncert na Sound Project Summer w Chorwacji. 

Od 9 lat Anka Kaptór i Przemek Starachowski prowadzą Autorską Szkołę Muzyczną Korzenny Kolektyw w Łomży. Korzenny jest organizatorem cyklicznych Warsztatów Perkusyjnych w Łomży (do tej pory odbyło się 10 edycji) oraz autorskich warsztatów wokalno-perkusyjnych Funkasanki Camp. Szkoła zorganizowała również: 3 edycje Warsztatów Perkusyjnych w Giżycku, 8 edycji Warsztatów Wokalnych w Łomży, 4 edycje Letnich Warsztatów Muzycznych, Warsztaty Młodego Realizatora oraz liczne warsztaty muzykoterapeutyczne i muzyczne w szkołach i przedszkolach. Od 2010 roku w zajęciach i warsztatach Korzennego Kolektywu uczestniczyło ponad 500 uczestników!

Początek koncertu w studiu Rembrandt i na naszej antenie o 20:05. Transmisja także na naszym kanale z serwisie You Tube i na Facebooku.

| red: ary





REKLAMA
NIE TEATR

Studio Piosenki HDK na żywo


Czas na kolejnego laureata Niebieskiego Mikrofonu - muzycznej nagrody Polskiego Radia Białystok. Tym razem na scenie Studia Rembrandt wystąpi Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpią aktualne i byłe wychowanki Studia, które zaprezentują utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoją przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK - Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Początek koncertu i naszej radiowej oraz internetowej transmisji w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 18.05.


"Rewia wokalna" na żywo w Polskim Radiu Białystok


Już w najbliższą niedzielę na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią dyplomanci Studium Wokalno-Aktorskiego. Ich występu będzie można posłuchać na naszej antenie oraz obejrzeć w serwisach społecznościowych Facebook i YouTube. Początek koncertu: niedziela, 5 czerwca, godz. 18.05.


Mgły na żywo w Polskim Radiu Białystok


To będzie wyjątkowy wieczór. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią Mgły - laureat Niebieskiego Mikrofonu 2020. Na Koncert zapraszamy w niedzielę, 29.05, o godz. 18:05. Transmisja na antenie Radia Białystok oraz na kanale YouTube i mediach społecznościowych PRB.


Seasonal na żywo w Polskim Radiu Białystok


W niedzielę, 15 maja na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpi laureat ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - Seasonal. Początek transmisji live na naszej antenie oraz video na naszym redakcyjnym Facebooku oraz kanale YouTube o godz. 18.05.


Bright Ophidia akustycznie w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Bright Ophidia, białostocki zespół znany z ciężkiego rocka, tym razem można było usłyszeć w wersji unplugged w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Koncert można również obejrzeć na radiowym kanale YouTube i Facebooku.




źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok