Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Koncert Faustyny Maciejczuk w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

Koncert Faustyny Maciejczuk w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

24.10.2021, 20:01, akt. 20:05

W niedzielę (24.10) na scenie naszego radiowego Studia Rembrandt wystąpiła Faustyna Maciejczuk - laureatka Niebieskiego Mikrofonu 2020 za najlepszy debiut.


Koncert live Faustyny Maciejczuk, fot. Monika Kalicka
Koncert live Faustyny Maciejczuk, fot. Monika Kalicka


Faustyna Maciejczuk to wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów, która niemalże od zawsze poświęcała czas muzyce. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Białymstoku, w klasie skrzypiec i aktualnie zajmuję się naukowym aspektem muzyki. Zamiłowanie do muzyki i chęć realizowania się w niej lata temu zabrały Faustynę na deski Opery i Filharmonii Podlaskiej i udział w przedstawieniach.

Jednak jej pasja i zamiłowanie sztuką najsilniej znajduje ujście we własnej twórczości. Muzyczny debiut Faustyny miał miejsce na Sofar Sounds Warsaw w hangarze lotniskowym, gdzie spotkała się z bardzo dobrym odbiorem ze strony słuchaczy. Artystka ceni sobie w muzyce przepływ emocji, od radości po melancholię, skupiając się na szczerości i czułości. Tymi wartościami Faustyna kieruje się w swojej codzienności i pragnie, aby dotarły one do jak największej ilości osób. 

W 2021 roku Faustyna zdobyła Niebieski Mikrofon - Muzyczną Nagrodę Polskiego Radia Białystok w kategorii Debiut Roku, a już w marcu wydała swój debiutancki mini album pod tytułem „Przebudzenie” nakładem wytwórni Fonobo Label. Znalazło się na nim sześć utworów napędzających słuchaczy w każdym wieku do działania i krótki tekst odautorski, mówiący o tym, by dbać o swoje wewnętrzne dziecko. Aktualnie artystka pracuje nad nowym materiałem muzycznym, a w drodze do płyty długogrającej zdradza muzyczne przedsmaki w muzycznych singlach. Dodatkowo artystka realizuje wiele artystycznych projektów, angażując się wokalnie, jak również wspierając muzyczne projekty pod kątem sound designu i gry na skrzypcach.

źródło: PRB | red: mag, maj, mak


ZOBACZ TEŻ:


Rozmowy ze zwycięzcami Niebieskiego Mikrofonu

Mgły, Cira, Faustyna Maciejczuk i Dots - to zwycięzcy plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020, organizowanego przez Polskie Radio Białystok. Ze zwycięzcami tuż po koncercie finałowym rozmawiał Tomasz Piekarski.


Finał konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok [zdjęcia, live]

YUKAA, Seasonal, DORA, COMPLANE, Faustyna Maciejczuk, Red Emprez, Eryk Mroczko, YUOS, Funkasanki, Feral Atom, Deep Doze, Mgły, Kreha, Dots, Wolska, Michał "Cira" Ciruk - finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020 wystąpią w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.

REKLAMA
NIE TEATR

Studio Piosenki HDK na żywo


Czas na kolejnego laureata Niebieskiego Mikrofonu - muzycznej nagrody Polskiego Radia Białystok. Tym razem na scenie Studia Rembrandt wystąpi Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpią aktualne i byłe wychowanki Studia, które zaprezentują utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoją przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK - Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Początek koncertu i naszej radiowej oraz internetowej transmisji w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 18.05.


"Rewia wokalna" na żywo w Polskim Radiu Białystok


Już w najbliższą niedzielę na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią dyplomanci Studium Wokalno-Aktorskiego. Ich występu będzie można posłuchać na naszej antenie oraz obejrzeć w serwisach społecznościowych Facebook i YouTube. Początek koncertu: niedziela, 5 czerwca, godz. 18.05.


Mgły na żywo w Polskim Radiu Białystok


To będzie wyjątkowy wieczór. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią Mgły - laureat Niebieskiego Mikrofonu 2020. Na Koncert zapraszamy w niedzielę, 29.05, o godz. 18:05. Transmisja na antenie Radia Białystok oraz na kanale YouTube i mediach społecznościowych PRB.


Seasonal na żywo w Polskim Radiu Białystok


W niedzielę, 15 maja na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpi laureat ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - Seasonal. Początek transmisji live na naszej antenie oraz video na naszym redakcyjnym Facebooku oraz kanale YouTube o godz. 18.05.


Bright Ophidia akustycznie w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Bright Ophidia, białostocki zespół znany z ciężkiego rocka, tym razem można było usłyszeć w wersji unplugged w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Koncert można również obejrzeć na radiowym kanale YouTube i Facebooku.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok