Radio Białystok | Wiadomości | Rozmowy ze zwycięzcami Niebieskiego Mikrofonu

Rozmowy ze zwycięzcami Niebieskiego Mikrofonu

autor: Monika Kalicka, Tomasz Piekarski

22.02.2021, 15:06, akt. 15:53

Mgły, Cira, Faustyna Maciejczuk i Dots - to zwycięzcy plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020, organizowanego przez Polskie Radio Białystok. Ze zwycięzcami tuż po koncercie finałowym rozmawiał Tomasz Piekarski.

Nagroda Polskiego Radia Białystok - Mgły, fot. Joanna Szubzda
Nagroda Polskiego Radia Białystok - Mgły, fot. Joanna Szubzda

Z Michałem "Cirą" Cirukiem rozmawia Tomasz Piekarski

Z muzykami z zespołu DOTS rozmawia Tomasz Piekarski

Z Faustyną Maciejczuk rozmawia Tomasz Piekarski

Z Ewą i Adą Wyszyńskimi oraz Piotrem Grudzińskim rozmawia Tomasz Piekarski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wszyscy nagrodzeni wykonawcy otrzymali statuetki "Niebieski Mikrofon" oraz czeki na 5 tys. zł. Dodatkowo będą mieli możliwość zagrania koncertu live w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Nagroda Polskiego Radia Białystok - Mgły


Jesteśmy w wielkim szoku i nie spodziewaliśmy się tego do ostatniego momentu, do ostatniej chwili. To było najmniej oczekiwane rozwiązanie tego wieczoru. Gratulujemy Radiu Białystok tego, że wpadło na pomysł promowania artystów z tego regionu, to naprawdę świetna promocja podlaskich artystów i jesteśmy dumni, że jesteśmy z Białegostoku. Kochamy Radio Białystok, kochamy Podlasie i bierzemy się do roboty, bo nagroda to dobra zachęta dla nas - mówią członkowie zespoły Mgły.Nagroda za Debiut - Faustyna MaciejczukNie spodziewałam się nagrody i jestem nią mile i pozytywnie zaskoczona. Mam nadzieję, że sprostam temu oczekiwaniu i dam z siebie jeszcze więcej w przyszłym roku. Myślę, że ten występ będzie taki naszym motorem do dalszych sukcesów i koncertów - powiedziała Faustyna Maciejczuk.Nagroda Specjalna za promocję Białegostoku i województwa podlaskiego - Michał "Cira" CirukJestem przeszczęśliwy, taka raperska duma i pewność siebie okazały się prorocze, naprawdę jestem bardzo zadowolony. Dziękuję serdecznie zespołowi Winnica, bez nich to nie byłoby wszystko tak spójne. Mój rap trochę różni się od tego, co jest obecnie popularne, tym bardziej jest mi miło, że tak niszowy styl rapowania jest doceniany, gdzieś te Pocztówki, te moje zabawy słowem poetyckie to wszystko zostało dostrzeżone. Jestem dumny i szczęśliwy! Już myślami jestem przy trzeciej części Pocztówek z miasta B., myślę, że po finale Niebieskiego Mikrofonu to już tylko zostaje po prostu wbić do studia i zacząć robotę nad nowym materiałem promującym miasto. A za rok… zbliża się trzecia edycja - ja wchodzę w to jak w masło! - obiecuje michał Ciruk.Nagroda Słuchaczy Polskiego Radia Białystok - DotsBardzo fajna strona Niebieskiego Mikrofonu to promocja ze strony radia i to, że nasze numery są grane na antenie. Możemy wysłać nasze nowe kawałki i mamy prawie pewność, że ktoś je przesłucha, da swoją opinię na ich temat - to też jest bardzo fajne i bardzo mocno pomaga iść do przodu. Szczególnie ważne są opinie ze strony radiowców, bo to są ludzie, którzy z muzyką mają do czynienia na co dzień. A teraz wracamy do studia nagraniowego i będziemy kończyć pracę nad naszym drugim albumem studyjnym i może za rok zobaczymy się przy okazji trzeciej edycji Niebieskiego Mikrofonu - mówią członkowie grupy Dots. | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Niebieski Mikrofon - koncert finałowy [zdjęcia cz. 2]

22.02.2021, 07:42

Ponad dwie godziny muzyki podlaskich artystów na żywo na dwóch scenach - tak wyglądał finał plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.


Niebieski Mikrofon - koncert finałowy [zdjęcia cz. 1]

22.02.2021, 07:11

Ponad dwie godziny muzyki podlaskich artystów na żywo na dwóch scenach - tak wyglądał finał plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.


Zwycięzcy plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020 [zdjęcia]

21.02.2021, 21:12

Mgły, Cira, Faustyna Maciejczuk i Dots - to zwycięzcy plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020, organizowanego przez Polskie Radio Białystok.


Finał konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok [zdjęcia, live]

21.02.2021, 05:06

YUKAA, Seasonal, DORA, COMPLANE, Faustyna Maciejczuk, Red Emprez, Eryk Mroczko, YUOS, Funkasanki, Feral Atom, Deep Doze, Mgły, Kreha, Dots, Wolska, Michał "Cira" Ciruk - finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020 wystąpią w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.


Przygotowania do finału konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok [zdjęcia, wideo]

20.02.2021, 07:47

Już w niedzielę (21.02) finał plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok!


Ostatnia prosta do finału Niebieskiego Mikrofonu

19.02.2021, 16:14

Ostanie przygotowania w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, a jutro pierwsze próby zespołów - ostatnia prosta przed finałem plebiscytu Niebieski Mikrofon.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok