Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomości - Razem dla bezpieczeństwa. Spotkanie edukacyjne i szkolenie w Bielsku Podlaskim
Będzie można nauczyć się, jak się zachować w sytuacji kryzysowej i jak udzielić pierwszej pomocy, a także dowiedzieć, co powinien zawierać plecak ewakuacyjny. Szkolić będą żołnierze z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim.
W poniedziałek (27.10) w Bielskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie edukacyjne "Razem dla bezpieczeństwa".
Szkolenie przeprowadzą żołnierze z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim.
Początek o 17:00, wstęp wolny.
| red: at
To dla nich pierwszy kontakt z prawdziwą służbą i poznanie m.in. zasad musztry. Uczniowie z siedmiu szkół z województwa podlaskiego wzięli udział w Białymstoku w zajęciach, organizowanych przez podlaską policję i straż graniczną.
Dobrowolne powszechne szkolenia wojskowe rozpoczną się w listopadzie - potwierdził to podczas wizyty na przejściu granicznym w Połowcach wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk.
To szansa, aby zdobyć nowe doświadczenia, sprawdzić siebie w trudnych warunkach i jednocześnie służyć lokalnej społeczności. Wojsko zachęca, by wstąpić w szeregi terytorialsów. To forma służby wojskowej, którą można pogodzić z pracą czy studiami. Może być również dodatkowym źródłem dochodu.