Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Szeptucha na żywo!

Szeptucha na żywo!

5.12.2022, 09:07

Czas na magiczny, tajemniczy i dynamiczny świat Podlasia, czyli koncert laureata ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu. W najbliższą niedzielę, 11 grudnia w radiowym Studiu Rembrandt wystąpi Szeptucha. Transmisja na naszej antenie, a koncert będzie można też obejrzeć na radiowym Facebooku i YouTube.


KONCERT LIVE
KONCERT LIVE

„Zamowy” to krótkie słowne zaklęcia mające na celu uzdrawianie oraz tytuł płyty zespołu Szeptucha. Utwory ostatecznego kształtu nabierały w Orli, miejscowości gdzie przyjmuje i leczy najprawdziwsza Szeptanica. Zbiór ośmiu kompozycji zabiera słuchacza w tajemniczy świat magii Podlasia opowiadając o pięknie dziewiczej przyrody, wierzeniach i tradycjach rodem z wielokulturowego, nieskażonego rejonu. Białostoccy muzycy nie zamykają się w żadnych muzycznych ramach. Echa starych tradycji przeplatają się z nowoczesnymi brzmieniami, które w połączeniu niebanalną acz przystępną warstwą tekstową tworzą niezwykle magiczną i energetyczną całość.

Zadebiutowali multiklipem, opublikowanym we wrześniu 2021 roku, który w krótkim czasie osiągnął dużą popularność w serwisie YouTube. W grudniu 2021 opublikowany został drugi klip promujący płytę ilustrując utwór “Cień”.

Premierowy album „Zamowy” otrzymał znakomite recenzje dziennikarzy muzycznych w całym kraju. Utwór „Szeptanica” tuż po premierze znalazł się na listach przebojów rozgłośni radiowych w kraju i za granicą, plasując się na wysokich miejscach.

W lutym 2022 w plebiscycie Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok, Szeptuchę doceniono za doskonały pomysł muzyczny i wizerunkowy - przemyślane połączenie nowoczesnego brzmienia z kulturą i tradycją naszego regionu, a także za gotowy projekt artystyczny, który zdaniem jurorów ma szansę zaistnieć w Polsce i być może nawet za granicą.

Lato 2022 zaowocowało koncertami promującymi premierowy album. Zwieńczeniem sezonu był koncert na New Pop Festiwal 2022. Przyjmowani bardzo gorąco, na żywo łączą energetyczne elektryczne granie z akustycznymi wersjami, co niewątpliwie wpływa na całość przedstawienia.

Obecnie zaczęli prace nad nowymi utworami. Efekty już niebawem.

Zespół tworzą: Kasia Antosiewicz – wokal, Tomek Cynamon Kamiński – harmonijka, Paweł Szucher Szuszkiewicz – gitara, Piotr Romaniuk – gitara basowa, Marcin Mickiewicz – perkusja.

Początek koncertu: niedziela, 11 grudnia, godz. 18.05.

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Julia Kuzyka - laureatka Niebieskiego Mikrofonu na scenie Studia Rembrandt


Połączenie jazzu, bluesa i muzyki alternatywnej zamknięte w dziewięciu utworach - to pierwsza solowa płyta Julii Kuzyki, którą laureatka Niebieskiego Mikrofonu 2021 zaprezentuje na scenie naszego radiowego Studia Rembrandt w piatek, 9 czerwca o godz. 19.


Tomasz Witek Band, czyli wieczór ze standardami


Niedzielny wieczór z Radiem Białystok będzie pełen rozrywkowych i jazzowych standardów, bo w radiowym Studiu Rembrandt wystąpi białostocka formacja Tomasz Witek Band. Początek koncertu oraz naszej transmisji na antenie oraz na Facebooku i kanale YouTube - 23 kwietnia o godz. 18.


Białostocki zespół Waterside na żywo w Studiu Rembrandt


To będzie rockowy wieczór w Radiu Białystok - w niedzielę, 19 marca o godz. 18 sceną Studia Rembrandt zawładnie białostocki zespół Waterside.


Studio Poezja z Sokółki musicalowo


To będzie muzyczna podróż przez światowe przeboje, przede wszystkim z musicalu "Ghost", a wszystko w wykonaniu młodych ludzi ze Studia Poezja z Sokółki. Początek koncertu i naszej transmisji - również na kanałach Facebook i YouTube - w niedzielę, 15 stycznia, o godz. 18.05.


Taraka świątecznie w Polskim Radiu Białystok


To będzie ostatnia przedświąteczna niedziela, ale już w nastroju jak najbardziej świątecznym. Zespół Taraka - który niedawno gościliśmy w Studiu Rembrandt z koncertem "Podaj rękę Ukrainie" - tym razem z repertuarem polskich i ukraińskich kolęd. Początek koncertu w niedzielę, 18 grudnia, o godz. 18.05.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok