Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Studio Poezja z Sokółki musicalowo

Studio Poezja z Sokółki musicalowo

9.01.2023, 09:52

To będzie muzyczna podróż przez światowe przeboje, przede wszystkim z musicalu "Ghost", a wszystko w wykonaniu młodych ludzi ze Studia Poezja z Sokółki. Początek koncertu i naszej transmisji - również na kanałach Facebook i YouTube - w niedzielę, 15 stycznia, o godz. 18.05.


Studio Poezja
Studio Poezja

Powiatowy Zespół Studio Poezja działa już ponad dekadę. To miejsce, w którym młodzi ludzie z Sokółki i okolic (choć mają w swoim składzie też kilka osób z Białegostoku) zakochują się w teatrze musicalowym. Musical to wyjątkowa forma, która łączy śpiew, taniec i aktorstwo w jednym przedstawieniu teatralnym. Dzięki temu człowiek o wrażliwej duszy zanurza się w ten świat i nagle uświadamia sobie, że nie może bez tego żyć. I tacy są właśnie artyści ze Studia Poezja.

 Początki działalności grupy to krótkie przedstawienia szkolne lub kawiarniane z historiami powstającymi w głowach uczestników grupy, przeplatane hitami ze scen musicalowych. Następnym krokiem były coraz bardziej rozbudowane sceny w spektaklach z elementami choreografii i coraz większą scenografią. W końcu w 2015 roku zespół dojrzał do tego, by na scenie wystawić wielki światowy hit – Nędznicy (Les Miserables). Przedstawienia zostały ciepło przyjęte przez lokalną społeczność, wiele osób gratulowało profesjonalizmu i ogromu przeżytych emocji. Po tym sukcesie zespół przeszedł transformację i był mozolnie budowany od nowa, gdyż praktycznie większość osób z Studia Poezja rozpoczęła naukę na uczelniach, rozjeżdżając się po kraju. W tym czasie powstało kilka koncertów i występów okazjonalnych. Dopiero w 2018 roku powstała grupa na tyle silna, że można było rozpocząć pracę nad następnym poważnym spektaklem. W niedługim czasie Zespół został wzięty pod skrzydła Powiatu Sokólskiego, a szczególnie stał się „oczkiem w głowie” pana starosty Piotra Rećko. Efektem tej 3-letniej pracy (przerwanej niestety przez COVID-19) było przedstawienie „Dwa oblicza – Historia Dr Jekylla i Mr Hyde’a”, opartego na światowym musicalu „Jekyll & Hyde”. Praca zespołu została zaprezentowana lokalnej społeczności w kilkunastu występach, a spełnieniem marzeń aktorów było trzykrotne wystawienie dzieła w Operze i Filharmonii Podlaskiej. 

Od tego momentu grupa prężnie się rozwija i praktycznie natychmiast rozpoczęła pracę nad nowym tytułem. Jest to musical "Ghost" oparty na znanym hicie kinowym „Uwierz w ducha” z Patrickiem Swayze i Demi Moore. Do kadry instruktorskiej dołączyli Rafał Supiński, absolwent PWST w Krakowie oraz uczelni w Czechach i Londynie, aktor i reżyser głównie OiFP, ale też innych teatrów w Polsce oraz Anna Kędyś-Arent, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, tancerka i choreografka. Uczestnicy grupy korzystają z profesjonalnych zajęć w Sokółce i w Białymstoku. Odbyli również 10-dniowe warsztaty, korzystając z doświadczenia wielu znanych artystów polskiej sceny musicalowej.

W niedzielę, 15 stycznia zaprezentują przed Państwem kilka fragmentów musicalu „Ghost”, a także swoje indywidualne zdolności w wybranych przez siebie utworach ze znanych światowych musicali.

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

VBS i Live Band w Polskim Radiu Białystok (zdjęcia)


To był wyjątkowy muzyczny wieczór! W niedzielę (21.01) na scenie Studia Rembrandt wystąpił VBS - finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu. VBS, czyli Wiktor Bogdan zagrał z zespołem Live Band. Transmisja odbyła się na naszej antenie, przeprowadziliśmy także streaming wideo na radiowym Facebooku i YouTube.


Dziennik Zmian, czyli koncertowy podkast na żywo [zdjęcia]


Koncert podkastu "Dziennik Zmian" to szczypta awangardy, dużo przyjemnego jazzu i mocno poruszającej, bezpośredniej poezji, a wszystko w wykonaniu Miłki Malzahn - na co dzień naszej radiowej koleżanki.


JARMO na żywo w Polskim Radiu Białystok


JARMO - finalista poprzedniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - wystąpi w niedzielny wieczór na scenie Studia Rembrandt. Podczas koncertu usłyszymy utwory z jego dwóch autorskich płyt. Na co dzień aktor, od święta kompozytor, wokalista i autor tekstów wystąpi 10 grudnia, o godz. 20. Transmisja na naszej antenie oraz streaming na radiowym Facebooku i kanale YouTube.


Bad Falcon na żywo w Polskim Radiu Białystok


Będzie głośno, dynamicznie i ostro! W Studiu Rembrandt zagra sokólski zespół Bad Falcon - laureat nagrody słuchaczy Niebieskiego Mikrofonu 2022. Transmisja w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, od godz. 18 na na naszej antenie oraz stream wideo na radiowym kanale na YouTube oraz Facebooku.


Czeremszyna - koncert w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Zespół folkowy Czeremszyna wystąpił w niedzielę (19.11) w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok