Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Białostocki zespół Waterside na żywo w Studiu Rembrandt

Białostocki zespół Waterside na żywo w Studiu Rembrandt

13.03.2023, 13:29, akt. 17.03.2023, 08:16

To będzie rockowy wieczór w Radiu Białystok - w niedzielę, 19 marca o godz. 18 sceną Studia Rembrandt zawładnie białostocki zespół Waterside.


Waterside
Waterside

Zespół powstał w 2017 roku w Białymstoku, a w niedzielę wystąpi w następującym składzie: Daria Ostapczuk (wokal, gitara), Wiesław Zubrycki (gitara), Jarosław Jurowiec (gitara), Marek Milczarek (gitara basowa), Nick Porolev (perkusja). Tworzy swoje utwory w swojej aranżacji i ze swoimi tekstami w klimatach około rockowych, bowiem ich muzyka to typowy pop rock z cięższymi jej odmianami. 

Autorami muzyki i tekstów są członkowie zespołu, a obecnie największy w to wkład ma charyzmatyczna wokalistka Daria Ostapczuk, chwalona przez samego Marka Piekarczyka. Waterside zagrał prawie 100 koncertów klubowych i plenerowych w północno-wschodniej Polsce, supportował m.in. Cleo, Oddział Zamknięty, Luxtorpedę czy Proletariat.

W grudniu 2018 roku zespół wydał swą pierwszą płytę live, a tytułowy utwór „Nothing to lose” utrzymywał się ponad dwa lata na czołowych miejscach listy przebojów  Radia Akadera, niejednokrotnie ją wygrywając. W listopadzie 2019 roku powstał pierwszy teledysk do ich studyjnego singla „Wiesz już wszystko”, a sam utwór trafił na Listę Przebojów warszawskiego radia Aktywnego raz wrocławskiego Radia Orbit, gdzie pobił wszelkie rekordy zajmowanych pierwszych miejsc w 10-letniej jej historii.

W listopadzie 2020 zespół dokończył swój pierwszy studyjny album „(E)motions”, który został ciepło przyjęty w środowisku muzycznym, przez co ich muzyka jest grana w wielu rozgłośniach radiowych, m.in. w Radiu Białystok, Radiu Rzeszów, Radiu Em Kielce, Radiu Radom, Radiu Ziemi Wieluńskiej, Nowym Radiu Lublin.

W kwietniu 2022 roku zespół wydał mini album „Black Sheep”, składający się z 5 utworów, których między innymi będzie można posłuchać podczas transmisji na żywo w studiu naszego radia w niedzielę, 19 marca o godz. 18 oraz zobaczyć na naszych kanałach na serwisie YouTube oraz na naszym radiowym Facebooku.

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA

Białostocki zespół Waterside na żywo w Studiu Rembrandt


To będzie rockowy wieczór w Radiu Białystok - w niedzielę, 19 marca o godz. 18 sceną Studia Rembrandt zawładnie białostocki zespół Waterside.


Studio Poezja z Sokółki musicalowo


To będzie muzyczna podróż przez światowe przeboje, przede wszystkim z musicalu "Ghost", a wszystko w wykonaniu młodych ludzi ze Studia Poezja z Sokółki. Początek koncertu i naszej transmisji - również na kanałach Facebook i YouTube - w niedzielę, 15 stycznia, o godz. 18.05.


Taraka świątecznie w Polskim Radiu Białystok


To będzie ostatnia przedświąteczna niedziela, ale już w nastroju jak najbardziej świątecznym. Zespół Taraka - który niedawno gościliśmy w Studiu Rembrandt z koncertem "Podaj rękę Ukrainie" - tym razem z repertuarem polskich i ukraińskich kolęd. Początek koncertu w niedzielę, 18 grudnia, o godz. 18.05.


Szeptucha na żywo!


Czas na magiczny, tajemniczy i dynamiczny świat Podlasia, czyli koncert laureata ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu. W najbliższą niedzielę, 11 grudnia w radiowym Studiu Rembrandt wystąpi Szeptucha. Transmisja na naszej antenie, a koncert będzie można też obejrzeć na radiowym Facebooku i YouTube.


Ewa Dałkowska na żywo w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Za nami muzyczna podróż po piosenkach Osieckiej, Hemara, Krajewskiego, Derfla i innych, którzy przez lata tworzyli piękne polskie piosenki. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpiła w niedzielę (20.11) Ewa Dałkowska.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok