Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Białostocki zespół Waterside na żywo w Studiu Rembrandt

Białostocki zespół Waterside na żywo w Studiu Rembrandt

13.03.2023, 13:29, akt. 17.03.2023, 08:16

To będzie rockowy wieczór w Radiu Białystok - w niedzielę, 19 marca o godz. 18 sceną Studia Rembrandt zawładnie białostocki zespół Waterside.


Waterside
Waterside

Zespół powstał w 2017 roku w Białymstoku, a w niedzielę wystąpi w następującym składzie: Daria Ostapczuk (wokal, gitara), Wiesław Zubrycki (gitara), Jarosław Jurowiec (gitara), Marek Milczarek (gitara basowa), Nick Porolev (perkusja). Tworzy swoje utwory w swojej aranżacji i ze swoimi tekstami w klimatach około rockowych, bowiem ich muzyka to typowy pop rock z cięższymi jej odmianami. 

Autorami muzyki i tekstów są członkowie zespołu, a obecnie największy w to wkład ma charyzmatyczna wokalistka Daria Ostapczuk, chwalona przez samego Marka Piekarczyka. Waterside zagrał prawie 100 koncertów klubowych i plenerowych w północno-wschodniej Polsce, supportował m.in. Cleo, Oddział Zamknięty, Luxtorpedę czy Proletariat.

W grudniu 2018 roku zespół wydał swą pierwszą płytę live, a tytułowy utwór „Nothing to lose” utrzymywał się ponad dwa lata na czołowych miejscach listy przebojów  Radia Akadera, niejednokrotnie ją wygrywając. W listopadzie 2019 roku powstał pierwszy teledysk do ich studyjnego singla „Wiesz już wszystko”, a sam utwór trafił na Listę Przebojów warszawskiego radia Aktywnego raz wrocławskiego Radia Orbit, gdzie pobił wszelkie rekordy zajmowanych pierwszych miejsc w 10-letniej jej historii.

W listopadzie 2020 zespół dokończył swój pierwszy studyjny album „(E)motions”, który został ciepło przyjęty w środowisku muzycznym, przez co ich muzyka jest grana w wielu rozgłośniach radiowych, m.in. w Radiu Białystok, Radiu Rzeszów, Radiu Em Kielce, Radiu Radom, Radiu Ziemi Wieluńskiej, Nowym Radiu Lublin.

W kwietniu 2022 roku zespół wydał mini album „Black Sheep”, składający się z 5 utworów, których między innymi będzie można posłuchać podczas transmisji na żywo w studiu naszego radia w niedzielę, 19 marca o godz. 18 oraz zobaczyć na naszych kanałach na serwisie YouTube oraz na naszym radiowym Facebooku.

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Kreha na żywo w Studiu Rembrandt


Finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu, czyli białostocki zespół Kreha zagrał w niedzielę (14.04) w radiowym Studiu Rembrandt.


Zespół Sorrow zagrał w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok [zdjęcia, wideo]


Było i ostro, i głośno, i magicznie - na scenie naszego radiowego studia w niedzielę (17.03) rządził białostocki zespół Sorrow.


VBS i Live Band w Polskim Radiu Białystok (zdjęcia)


To był wyjątkowy muzyczny wieczór! W niedzielę (21.01) na scenie Studia Rembrandt wystąpił VBS - finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu. VBS, czyli Wiktor Bogdan zagrał z zespołem Live Band. Transmisja odbyła się na naszej antenie, przeprowadziliśmy także streaming wideo na radiowym Facebooku i YouTube.


Dziennik Zmian, czyli koncertowy podkast na żywo [zdjęcia]


Koncert podkastu "Dziennik Zmian" to szczypta awangardy, dużo przyjemnego jazzu i mocno poruszającej, bezpośredniej poezji, a wszystko w wykonaniu Miłki Malzahn - na co dzień naszej radiowej koleżanki.


JARMO na żywo w Polskim Radiu Białystok


JARMO - finalista poprzedniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - wystąpi w niedzielny wieczór na scenie Studia Rembrandt. Podczas koncertu usłyszymy utwory z jego dwóch autorskich płyt. Na co dzień aktor, od święta kompozytor, wokalista i autor tekstów wystąpi 10 grudnia, o godz. 20. Transmisja na naszej antenie oraz streaming na radiowym Facebooku i kanale YouTube.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok