Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | „Kobieta Piano et forte”, czyli wielkie przeboje całkiem na nowo

„Kobieta Piano et forte”, czyli wielkie przeboje całkiem na nowo

11.10.2023, 14:01, akt. 14:15

Piosenki Maanamu, Katarzyny Nosowskiej czy Grzegorza Ciechowskiego w nowych elektronicznych interpretacjach. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok w niedzielę, 15 października retransmisja uteatralnionego koncertu „Kobieta Piano et forte”. Do obejrzenia również na naszym Facebooku i kanale YouTube.


Kobieta Piano et forte
Kobieta Piano et forte

Zaśpiewają aktorki białostockich teatrów: Agnieszka Możejko-Szekowska, Magdalena Ołdziejewska, Katarzyna Wiktorko i Kamila Wróbel-Malec. Nowe muzyczne aranżacje przygotowali Marek Kubik i Patryk Kowalewski. Usłyszymy też dzieci, wprowadzające nas w opowieści o żywiołach, w które wcielają się na scenie artystki.

Każda z bohaterek prezentuje inny żywioł. Są to kolejno: Powietrze, Ogień, Woda i Ziemia. Każda z nich, tak jak każdy żywioł, jest w swej naturze różnorodna. Wykorzystanie tematyki żywiołów pozwala barwnie zaprezentować procesy wewnętrzne, dążenia i emocje każdej z postaci.

Skąd pomysł na połączenie kobiet z siłami natury? Połączenie wszystkich żywiołów pozwala na istnienie życia. Powietrze pozwala nam oddychać, ogień ogrzewa nas z powierzchni Słońca, woda jest nam potrzebna do funkcjonowania naszego organizmu, a ziemia wydaje plony, które stanowią nasz pokarm.

Siła każdego z tych żywiołów rezonuje w naturze kobiety, która tak jak połączona moc sił przyrody ma dar sprowadzania nowego życia na świat. Nowoczesne interpretacje polskich utworów muzycznych ubrane w elektroniczne brzmienia ściśle nawiązują do tematu przewodniego.

 Pomysłodawcą i producentem koncertu oraz premierowej płyty z tymi utworami jest Instytut na Rzecz Rozwoju Kobiet im. Izabeli Branickiej „Piano et Forte”. Album będziemy też rozdawać w radiowych konkursach, m.in. niedzielnych Podróżach po kulturze. 

Koncert w reżyserii Dawida Franciszka Malca - od 18:05 na naszej antenie i mediach społecznościowych PRB. Po koncercie - krótka rozmowa z artystkami i artystami.

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

VBS i Live Band w Polskim Radiu Białystok (zdjęcia)


To był wyjątkowy muzyczny wieczór! W niedzielę (21.01) na scenie Studia Rembrandt wystąpił VBS - finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu. VBS, czyli Wiktor Bogdan zagrał z zespołem Live Band. Transmisja odbyła się na naszej antenie, przeprowadziliśmy także streaming wideo na radiowym Facebooku i YouTube.


Dziennik Zmian, czyli koncertowy podkast na żywo [zdjęcia]


Koncert podkastu "Dziennik Zmian" to szczypta awangardy, dużo przyjemnego jazzu i mocno poruszającej, bezpośredniej poezji, a wszystko w wykonaniu Miłki Malzahn - na co dzień naszej radiowej koleżanki.


JARMO na żywo w Polskim Radiu Białystok


JARMO - finalista poprzedniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - wystąpi w niedzielny wieczór na scenie Studia Rembrandt. Podczas koncertu usłyszymy utwory z jego dwóch autorskich płyt. Na co dzień aktor, od święta kompozytor, wokalista i autor tekstów wystąpi 10 grudnia, o godz. 20. Transmisja na naszej antenie oraz streaming na radiowym Facebooku i kanale YouTube.


Bad Falcon na żywo w Polskim Radiu Białystok


Będzie głośno, dynamicznie i ostro! W Studiu Rembrandt zagra sokólski zespół Bad Falcon - laureat nagrody słuchaczy Niebieskiego Mikrofonu 2022. Transmisja w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, od godz. 18 na na naszej antenie oraz stream wideo na radiowym kanale na YouTube oraz Facebooku.


Czeremszyna - koncert w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Zespół folkowy Czeremszyna wystąpił w niedzielę (19.11) w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok