Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Kreha na żywo w Studiu Rembrandt

Kreha na żywo w Studiu Rembrandt

8.04.2024, 13:40, akt. 14.04.2024, 19:28

Finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu, czyli białostocki zespół Kreha zagrał w niedzielę (14.04) w radiowym Studiu Rembrandt.


KONCERT LIVE
KONCERT LIVE

KREHA to białostocka grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała jesienią 2016 roku z  inicjatywy satyryka i felietonisty Krzysztofa Szubzdy, a już w kwietniu 2017 roku zagrała swój pierwszy koncert w białostockim klubie Gwint w składzie, który utrzymał się do 2022 roku.

Kolejne koncerty to m.in. Medykalia, “Muzyka bez zastrzeżeń” (Hajnówka), autorski koncert w klubie FAMA oraz Basowiszcza (ostatnia edycja tego legendarnego festiwalu).


W roku 2020 zespół zdobył drugie miejsce w organizowanych przez Podlaski Instytut Kultury „Rockowaniach” i został finalistą plebiscytu Radia Białystok „Niebieski Mikrofon”.  Oszołomiona sukcesami KREHA uznała, że kolejnym krokiem może być tylko płyta. W obawie, że płyta może być sukcesem, postanowili rozdawać ją za darmo. I tak odnieśli kolejny sukces. „Pierwsza gratis” okazała się wyjątkowo chętnie braną płytą.

Rok 2022 przyniósł zmiany w składzie zespołu. Mateusza na wokalu zastąpił Michał Kapelko, zaś nowym basistą został Karol Włoskowski. Zmiana najwidoczniej była dobra, bowiem już w 2023 roku KREHA zajęła pierwsze miejsce w XVII Siemiatyckim Blues-Rock Festiwal 2023,  wygrała Festiwal Rockowania 2023 oraz była finalistą plebiscytu Niebieski Mikrofon Radia Białystok.  

Muzyka KREHY to osadzone w rocku muzyczne, bardzo smaczne koktajle. Grupa nie boi się eksperymentów, jednak zawsze najważniejsza pozostaje melodia i przekaz. Charyzma frontmana Michała Kapelko w połączeniu z bogatym instrumentarium zespołu (oprócz „standardowego” seta rockowego mamy tu klawisze oraz saksofon) daje bardzo energetyczną mieszankę, która na pewno zadowoli każdego miłośnika koncertowych, rockowych brzmień.

Zespół aktualnie przygotowuje się do nagrania drugiej płyty, na której zaprezentuje materiał będący owocem nie tylko zmiany składu, ale także coraz większej świadomości własnego KREHOWEGO stylu.

Skład zespołu: Michał Kapelko (wokal), Maciej Pieńczak (gitara elektryczna), Hubert Buharewicz (saksofon), Krystian Sulkiewicz (klawisze), Karol Włoskowski (gitara basowa), Grzegorz Anuszkiewicz (perkusja), Krzysztof Szubzda (teksty).

| red: tk, zmj

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Radzias na żywo w Polskim Radiu Białystok


Kolejny laureat Nagrody Muzycznej Radia Białystok "Niebieski Mikrofon" wystąpi w naszym Studiu Rembrandt. Radzias zdobył Nagrodę Słuchaczy. To wokalista, DJ i realizator. Tworzy muzykę zawieszoną między rapem, a alternatywnym rockiem.


Kreha na żywo w Studiu Rembrandt


Finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu, czyli białostocki zespół Kreha zagrał w niedzielę (14.04) w radiowym Studiu Rembrandt.


Zespół Sorrow zagrał w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok [zdjęcia, wideo]


Było i ostro, i głośno, i magicznie - na scenie naszego radiowego studia w niedzielę (17.03) rządził białostocki zespół Sorrow.


VBS i Live Band w Polskim Radiu Białystok (zdjęcia)


To był wyjątkowy muzyczny wieczór! W niedzielę (21.01) na scenie Studia Rembrandt wystąpił VBS - finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu. VBS, czyli Wiktor Bogdan zagrał z zespołem Live Band. Transmisja odbyła się na naszej antenie, przeprowadziliśmy także streaming wideo na radiowym Facebooku i YouTube.


Dziennik Zmian, czyli koncertowy podkast na żywo [zdjęcia]


Koncert podkastu "Dziennik Zmian" to szczypta awangardy, dużo przyjemnego jazzu i mocno poruszającej, bezpośredniej poezji, a wszystko w wykonaniu Miłki Malzahn - na co dzień naszej radiowej koleżanki.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok