Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Zespół Żurkowski - zwycięzca Niebieskiego Mikrofonu - na żywo w Studiu Rembrandt

Zespół Żurkowski - zwycięzca Niebieskiego Mikrofonu - na żywo w Studiu Rembrandt

16.06.2024, 20:30, akt. 17.06.2024, 12:44

Zespół Żurkowski to laureat Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.


KONCERT LIVE
KONCERT LIVE

Żurkowski to zespół polskich muzyków na emigracji, założony w Doncaster przez Łukasza Żurkowskiego - wokalistę, gitarzystę, autora tekstów i kompozytora pochodzącego z Suwałk. Muzycznie grupa oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych.

W 2019 ich kariera nabrała rozpędu - utwór "Ciemność" zwyciężył w konkursie Męskie Granie Young, dając im przepustkę do grania na największych scenach w Polsce. Występowali nie tylko na Męskim Graniu, ale także na Festiwalu Pol'and'rock, Jarocin Festiwal czy na głównej scenie WOŚP. 

Po debiutanckiej płycie "Włóczęga" w 2022 roku ukazał się drugi album zespołu zatytułowany "Kurz", zawierający takie rockowe przeboje jak 'Zmiennicy" czy "Western" (duet z Tomaszem Organkiem). Płyta "Lipcowi" jest trzecim długogrającym krążkiem grupy Żurkowski, a swoją premierę miała 7 lipca 2023 roku.Koncert w piątek, 21 czerwca od 20:05 w Studiu Rembrandt, na naszej antenie, kanale Youtube i Facebooku Polskiego Radia Białystok.Jury konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok doceniło grupę za wysoki europejski poziom muzyczny oraz dobre, polskie teksty - osobiste, ale też komentujące rzeczywistość i trudną historię naszego regionu.

Nagroda Specjalna, którą przyznał marszałek województwa podlaskiego, trafiła do zespołu za przystępne i nowoczesne przypominanie o naszej trudnej regionalnej historii na płycie "Lipcowi". Znalazły się tam muzyczne opowieści ofiar i świadków Obławy Augustowskiej.


Zespół Żurkowski w składzie:

Łukasz Żurkowski - wokal, gitara
Patryk Król - gitara, bas, synth
Michał Zieliński - perkusja

| red: zmj

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Zespół Żurkowski - zwycięzca Niebieskiego Mikrofonu - na żywo w Studiu Rembrandt


Zespół Żurkowski to laureat Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.


Radzias na żywo w Polskim Radiu Białystok


Kolejny laureat Nagrody Muzycznej Radia Białystok "Niebieski Mikrofon" wystąpi w naszym Studiu Rembrandt. Radzias zdobył Nagrodę Słuchaczy. To wokalista, DJ i realizator. Tworzy muzykę zawieszoną między rapem, a alternatywnym rockiem.


Kreha na żywo w Studiu Rembrandt


Finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu, czyli białostocki zespół Kreha zagrał w niedzielę (14.04) w radiowym Studiu Rembrandt.


Zespół Sorrow zagrał w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok [zdjęcia, wideo]


Było i ostro, i głośno, i magicznie - na scenie naszego radiowego studia w niedzielę (17.03) rządził białostocki zespół Sorrow.


VBS i Live Band w Polskim Radiu Białystok (zdjęcia)


To był wyjątkowy muzyczny wieczór! W niedzielę (21.01) na scenie Studia Rembrandt wystąpił VBS - finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu. VBS, czyli Wiktor Bogdan zagrał z zespołem Live Band. Transmisja odbyła się na naszej antenie, przeprowadziliśmy także streaming wideo na radiowym Facebooku i YouTube.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok