Radio Białystok | Koronawirus | W. Brytania: Twitter zapowiada działania przeciwko teorii spiskowej łączącej 5G i COVID-19

W. Brytania: Twitter zapowiada działania przeciwko teorii spiskowej łączącej 5G i COVID-19

6.05.2020, 17:23, akt. 17:26

Twitter zapowiedział w środę, że będzie kierował internautów poszukujących informacji na temat teorii łączącej sieć 5G z pandemią koronawirusa na strony ze sprawdzonymi informacjami.

Tomasz Zajda - stock.adobe.com
Tomasz Zajda - stock.adobe.com

To reakcja m.in. na ataki na infrastrukturę 5G w Wielkiej Brytanii.

Jak zapowiedziała cytowana przez Reuters Katy Minshall, dyrektor działu polityki publicznej Twittera w Wielkiej Brytanii, użytkownikom serwisu chcącym znaleźć za pośrednictwem wyszukiwarki serwisu informacje o 5G wyświetli się komunikat kierujący ich na strony z informacjami zweryfikowanymi przez brytyjskie władze.

To rezultat rozprzestrzeniania się teorii spiskowych na temat rzekomych powiązań między wybuchem pandemii koronawirusa a rozwojem sieci 5G. Według krążących w sieci teorii infrastruktura sieci nowej generacji ma w niewyjaśniony sposób pomagać rozprzestrzeniać się wirusowi albo wręcz powodować chorobę popromienną. Eksperci, lekarze i władze wielokrotnie dementowali te plotki twierdząc, że nie mają one jakichkolwiek podstaw.

Mimo to w Wielkiej Brytanii i w innych państwach odnotowano dziesiątki podpaleń i innych ataków na maszty telekomunikacyjne, a także np. przypadki nękania pracowników firm.

Już w marcu Twitter zapowiedział, że podejmie kroki mające ograniczyć rozprzestrzenianie się dezinformacji na temat pandemii. W kwietniu poinformował, że w ciągu miesiąca usunął ponad 2,2 tys. tweetów "zawierających fałszywe lub potencjalnie szkodliwe treści".

Podobne działania zapowiedziały również Facebook i Google. W rezultacie swoje konta na Facebooku i YouTube stracił m.in. popularny brytyjski zwolennik teorii spiskowych David Icke, znany z propagowania teorii o ludziach-jaszczurach, a ostatnio zaangażowany również w teorie o 5G.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Hiszpanii wraz z epidemią koronawirusa wzrosła przemoc domowa

6.05.2020, 17:14

Hiszpańskie służby policyjne odnotowały nasilające się wraz z epidemią koronawirusa zjawisko przemocy domowej.


Polacy będą mogli wjeżdżać na Litwę

6.05.2020, 16:58

Litwa od przyszłego tygodnia zezwoli na wjazd na swoje terytorium obywatelom Polski bez wymogu dwutygodniowej kwarantanny. Dla samochodów osobowych zostanie otwarte też m.in. przejście graniczne w Ogrodnikach.


Właściwie leczona astma zmniejsza ryzyko choroby COVID-19

6.05.2020, 15:57

W czasie pandemii chorzy na astmą nie muszą chorować na COVID-19 częściej, niż osoby zdrowe - pod warunkiem, że są właściwie leczeni i stosują się do zaleceń lekarzy – zapewniają eksperci.


Apele RCKiK w Białymstoku do krwiodawców i osób, które wyzdrowiały z Covid-19

6.05.2020, 14:03

Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku apelują do osób, które wyzdrowiały z Covid-19 o to, aby oddawały osocze. Te może pomóc w walce z chorobą innym zakażonym.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok