Radio Białystok | Koronawirus | Przedstawiciel WHO: we Włoszech może być ponad 3 mln zakażonych koronawirusem

Przedstawiciel WHO: we Włoszech może być ponad 3 mln zakażonych koronawirusem

7.05.2020, 11:41, akt. 11:52

Być może we Włoszech jest ponad 3 mln zakażonych koronawirusem - taką tezę postawił jeden z dyrektorów w Światowej Organizacji Zdrowia(WHO), członek komitetu naukowego doradzającego rządowi w Rzymie Ranieri Guerra. Dodał, że objawy zakażenia zmieniają się.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

W wywiadzie dla dziennika "Il Messaggero" Guerra, mówiąc o możliwej liczbie zakażonych w kraju, powiedział: "Mamy ich kilka milionów, może ponad trzy miliony. Są gęsto zaludnione regiony, gdzie doszło do intensywnego ataku wirusa".

"Dane oczywiście bardzo różnią się w poszczególnych regionach" - zaznaczył ekspert.

Guerra podkreślił, że podczas gdy na początku epidemii najbardziej znaczącym objawem było zapalenie płuc, obecnie symptomów jest więcej. Dlatego jego zdaniem konieczne jest przeprowadzanie szybkich testów na obecność koronawirusa i ustalanie kontaktów osoby zakażonej.

- Przyszłością będzie szczepienie wszystkich osób. Trwają badania nad około 80 szczepionkami; co najmniej pięć lub sześć jest nadzwyczaj obiecujących, dzięki czemu możemy mieć skuteczne narzędzie w pierwszych trzech miesiącach przyszłego roku - oświadczył.

Przedstawiciel WHO zastrzegł, że troską Organizacji jest to, aby cena szczepionki była dostępna. "Nie może być ona zastrzeżona tylko dla tych, którzy mogą sobie na nią pozwolić" - wyjaśnił.

Oficjalne dane włoskiej Obrony Cywilnej to 91 tys. osób obecnie zakażonych (na dzień 7.05) i ponad 214 tys. potwierdzonych dotąd przypadków. Zmarło ponad 29,6 tys. osób.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Archiwum Pandemii A.D. 2020" - Archiwa Państwowe udokumentują czas pandemii

7.05.2020, 11:03

Każdego dnia wszyscy tworzymy historię. Udokumentujmy wspólnie ten szczególny czas, w którym żyjemy - zachęcają Archiwa Państwowe i zapraszają do akcji "Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)".


158 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym jeden w Podlaskiem

7.05.2020, 10:08

Ministerstwo zdrowia poinformowało o ponad 150 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju, zmarły kolejne 4 osoby.


Zakrzepica istotną przyczyną zgonów chorych na COVID-19

7.05.2020, 08:38

Zaburzenia krzepnięcia krwi prowadzące do powstawania mikrozakrzepów są istotną przyczyną zgonów chorych na COVID-19 – potwierdza badanie naukowców z Irlandii, które publikuje pismo „British Journal of Haematology”.


Właściwie leczona astma zmniejsza ryzyko choroby COVID-19

6.05.2020, 15:57

W czasie pandemii chorzy na astmą nie muszą chorować na COVID-19 częściej, niż osoby zdrowe - pod warunkiem, że są właściwie leczeni i stosują się do zaleceń lekarzy – zapewniają eksperci.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok