Radio Białystok | Koronawirus | WHO alarmuje: szczepienia dzieci są zagrożone

WHO alarmuje: szczepienia dzieci są zagrożone

23.05.2020, 15:01, akt. 15:05

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że zagrożone są szczepienia dzieci na świecie. Powodem jest pandemia koronawirusa, która w wielu krajach w poważny sposób utrudnia opiekę medyczną, w tym rutynowe procedury.

© Fly_dragonfly - fotolia.com
© Fly_dragonfly - fotolia.com

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus mówił w czasie wideokonferencji prasowej w Genewie, że w 68 krajach program szczepień dla dzieci poniżej pierwszego roku życia jest poważnie utrudniony. Oznacza to ryzyko dla 80 milionów dzieci na kuli ziemskiej.

- To sprawa, że dziesiątki milionów dzieci, zarówno w bogatych jak i w biednych krajach, ryzykują błonicą, odrą i zapaleniem płuc, które mogą być dla nich zabójcze - dodał szef WHO.

Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała właśnie nowe wytyczne, w jaki sposób prowadzić programy szczepień w czasie pandemii koronawirusa.

Szef WHO zaapelował o skuteczną walkę z dezinformacją na temat szczepień, jaka przetacza się przez świat. Jak mówił "pseudo-nauka podważa wysiłki służby zdrowia na całym świecie, ratujące miliony istnień".


źródło: IAR | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Świat szuka leku na koronawirusa

23.05.2020, 08:13

Znane często od dawna i zarejestrowane do leczenia innych chorób leki mogą się okazać skuteczne w przypadku zakażenia koronawirusem. Wśród kandydatów znajdują się m.in. środki przeciwlękowe, antyalergiczne czy stosowane w leczeniu trzustki.


Europejska Agencja Leków: trzeba określić kto najpierw ma otrzymać szczepionkę

18.05.2020, 15:04

Szczepionka przeciw SARS-CoV-2 może się pojawić za rok, ale nawet jak się to stanie nie będzie dostępna dla wszystkich i dlatego trzeba opracować modele określające kto otrzyma ją w pierwszej kolejności - oświadczył dyrektor Europejskiej Agencji Leków Guido Rasi.


WHO: wirus SARS-CoV-2 może nigdy nie zginąć

14.05.2020, 08:04

Wirus SARS-CoV-2 może stać się endemiczny, tak jak to jest w przypadku wirusa HIV - powiedział w środę (13.05) ekspert Światowej Organizacji Zdrowia Mike Ryan podczas wideokonferencji. Wezwał ponownie świat do "ogromnego wysiłku" w walce z pandemią koronawirusa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok