Radio Białystok | Koronawirus | Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie wydłużony do 28 czerwca

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie wydłużony do 28 czerwca

2.06.2020, 17:10, akt. 18:48

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla dzieci do lat ośmiu zostanie wydłużony do 28 czerwca - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Obecnie zasiłek ten przysługuje do 14 czerwca.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy z powodu zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły w związku z COVID-19 przysługuje także ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i potrzebie kształcenia specjalnego.

Przepisy przyznają także prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego rodzicom lub opiekunom osób pełnoletnich niepełnosprawnych, zwolnionym od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad taką osobą.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie przysługuje, jeśli drugi z rodziców dziecka może zapewnić dziecku opiekę - na przykład jest bezrobotny albo korzysta z urlopu rodzicielskiego lub urlopu wychowawczego. Dodatkowego zasiłku nie wlicza się do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym przyznawanego na ogólnych zasadach.


źródło: IAR | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Zwolnienie lekarskie zamiast zwolnienia z pracy

2.06.2020, 08:20

W marcu ogromnie wzrosła liczba wystawianych L4. To wtedy wprowadzono ostre ograniczenia związane z epidemią - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".


Z problemem zwróciła się do nas słuchaczka, która nie dostała zasiłku chorobowego z ZUS-u

28.05.2020, 15:16

Z problemem zwróciła się do nas słuchaczka, która od końca marca jest na zwolnieniu i do tej pory nie dostała zasiłku chorobowego z ZUS-u. Jak mówi - bez tych przelewów - zwyczajnie zaczyna jej brakować pieniędzy na życie.


Z powodu pandemii pracę i opiekę nad dziećmi musi łączyć połowa mam

25.05.2020, 09:35

Z powodu koronawirusa pracę i opiekę nad dziećmi zmuszona jest łączyć połowa mam – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Co druga z nich przyznaje, że sprawia jej to trudności; najczęściej pracę zdalną z opieką godzą mamy w wieku 35-44 lat.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok