Radio Białystok | Koronawirus | Można już korzystać z siłowni, klubów fitness i parków rozrywki

Można już korzystać z siłowni, klubów fitness i parków rozrywki

6.06.2020, 07:47, akt. 07:50

W sobotę, 6 czerwca otwierają się m.in. kluby fitness, parki rozrywki, baseny, sale zabaw i siłownie; funkcjonowanie wznawiają też organizatorzy kongresów i targów. Odmrożone branże muszą przestrzegać zaleceń sanitarnych.

źródło: fotolia.com
źródło: fotolia.com

Siłownie i kluby fitness w Białymstoku przygotowują się do otwarcia - relacja Marcina Mazewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wytyczne przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia, określają, w jaki sposób można bezpiecznie świadczyć usługi oraz z nich korzystać w czasie tzw. nowej normalności.

Np. w klubie fitness, w zależności od powierzchni, dopuszcza się ograniczoną liczbę klientów w pomieszczeniach (1 osoba na 10 m kw.). Z zaleceń wynika też, że każde urządzenie używane przez klienta powinno być po zakończonym ćwiczeniu dezynfekowane, a sprzęty do ćwiczeń muszą stać w odpowiednich odległościach od siebie (przynajmniej 1,5  m).

W parku rozrywki "cały personel jest wyposażony i przestrzega używania maseczki, przyłbic, rękawiczek". Wśród zaleceń jest też m.in. bieżące dezynfekowanie, nie rzadziej niż co godzinę, toalet, wind, blatów, klamek, poręczy, uchwytów, kołowrotków, biletomatów oraz innych, często dotykanych powierzchni.

Z kolei liczba osób korzystających w tym samym czasie z np. z basenu czy sauny "nie może przekraczać 50 proc. maksymalnego obciążenia, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób", a z jednego toru mogą korzystać jednocześnie maksymalnie cztery osoby.

W przypadku sal zabaw należy zapewnić rozwiązania uniemożliwiające kontakt osób wchodzących i wychodzących do sali - np. poprzez osobne wejścia/wyjścia, regulację ruchu). Salę zabaw, w tym wszystkie przedmioty i sprzęty, należy gruntownie czyścić (wodą z detergentem) albo dezynfekować minimum dwa razy dziennie, w tym jeden raz przed otwarciem, a drugi raz podczas obowiązkowej przerwy technicznej.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nowe zalecenia WHO ws. noszenia maseczek

6.06.2020, 07:27

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca używanie masek tylko w przestrzeniach publicznych oraz w miejscach dużego ryzyka. Organizacja wydała aktualne zalecenia w sprawie ochrony przed koronawirusem.


Własne przybory, wietrzenie i maseczki - wytyczne na matury

5.06.2020, 12:45

W związku z sytuacją epidemiczną w tym roku egzaminy maturalne muszą być przeprowadzane zgodnie ze specjalnymi wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.


Łagodzenie obostrzeń związanych z pandemią

4.06.2020, 14:00

Liczba zachorowań na COVID-19 na Podlasiu nie maleje. Codziennie przybywa kilka przypadków. Ta niepokojąca tendencja odnotowywana jest w okresie znacznego łagodzenia restrykcji epidemicznych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok