Radio Białystok | Koronawirus | Szpital w Łomży przyjmuje już nie tylko pacjentów zakażonych koronawirusem

Szpital w Łomży przyjmuje już nie tylko pacjentów zakażonych koronawirusem

autor: Adam Dąbrowski

10.06.2020, 13:05, akt. 11.06.2020, 13:37

Prawie 40 pierwszych pacjentów niezarażonych koronawirusem znalazło już pomoc w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

Szpital Wojewódzki w Łomży, fot. Adam Dąbrowski
Szpital Wojewódzki w Łomży, fot. Adam Dąbrowski

Przekształcona w połowie marca w szpital jednoimienny placówka od kilku dni w części została z tego zwolniona i na większość oddziałów przyjmuje także chorych bez Covid-19.

Pierwsi, którzy z tego skorzystali, to tak zwane przypadki ostre, jednak szpital przygotowuje się także do przyjęć pacjentów planowych.


Oddziały jednoimienne pracują bez zmian, oddziały zwolnione z jednoimienności realizują już przyjęcia pilne i umawiani są pacjenci do przyjęć planowych. Odbywa się to według harmonogramu, zgodnie z obowiązującą listą oczekujących. O terminie i zaleceniach dotyczących przyjęcia planowego pacjenci są informowani telefonicznie przez personel szpitala, udzielana jest między innymi informacja dotycząca badania w kierunku Covid-19 - mówi Jolanta Gryc z administracji łomżyńskiego szpitala.


Od początku tego miesiąca przywrócono także pracę wszystkich poradni specjalistycznych w szpitalu. Z wizyt u lekarzy i teleporad skorzystało w nich już ponad 1 tys. pacjentów.


Pacjentów pierwszorazowych personel szpitala informuje telefonicznie o terminach wizyt, natomiast pacjenci kontynuujący leczenie powinni skontaktować się telefonicznie z rejestracją danej poradni. Mogą tu wystąpić utrudnienia w dodzwonieniu się do rejestracji, ponieważ personel także kontaktuje się z pacjentami i ustala wizyty - dodała Jolanta Gryc. 


Zarówno do wszystkich poradni, jak i do działających już pracowni diagnostycznych wchodzi się głównym wejściem. Dlatego pracownicy szpitala proszą, aby nie przychodzić przed wyznaczoną godziną, dzięki czemu uda się uniknąć tłoku i zagrożenia epidemicznego.

W łomżyńskim szpitalu nadal siedem oddziałów pozostaje "jednoimiennych", czyli przeznaczonych wyłącznie dla pacjentów zarażonych nowym koronawirusem.

| red: lma, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W suwalskim szpitalu traktuje się nas jak zakażonych koronawirusem - skarżą się niektórzy pacjenci

10.06.2020, 11:39

Chodzi o ankietę, jaką należy wypełnić, aby skorzystać z punktu nocnej i świątecznej opieki medycznej lub dostać się na oddział. W myśl tytułu, dotyczy ona "pacjenta zgłaszającego się z powodu podejrzenia zakażenia SARS-COV-2".


Szpital miejski w Białymstoku wznawia przyjęcia

9.06.2020, 18:44

Szpital miejski w Białymstoku od środy (10.06) wznawia przyjmowanie pacjentów. 


Szpitale MSWiA w Białymstoku i wojewódzki w Łomży dostały mniej pieniędzy za maj

7.06.2020, 16:15

Miało być dwa razy więcej pieniędzy, tymczasem NFZ zmienił zasady. Szpital MSWiA w Białymstoku i wojewódzki w Łomży za maj dostały około 8,5 mln zł mniej od Funduszu niż się spodziewały.


Szpitale zwolnione z jednoimienności zaczną przyjmować pacjentów

7.06.2020, 08:17

To kolejny etap przywracania szpitali jednoimiennych do normalnego funkcjonowania. Szpital MSWiA w Białymstoku i Szpital Wojewódzki w Łomży wznawiają zabiegi pacjentów niezakażonych koronawirsuem.


Pacjenci mogą korzystać z poradni specjalistycznych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży

2.06.2020, 07:29

W połowie marca placówka została przemianowana na jednoimienny szpital zakaźny dla chorych dodatkowo zarażonych koronawirusem. Działające przy szpitalu poradnie z dnia na dzień zamknięte zostały dla pacjentów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok