Radio Białystok | Koronawirus | WHO - pory roku raczej nie wpływają na koronawirusa

WHO - pory roku raczej nie wpływają na koronawirusa

10.06.2020, 21:51, akt. 21:56

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że nie ma dowodów, by wysokie bądź niskie temperatury miały jakikolwiek wpływ na koronawirusa. To odpowiedź WHO na pojawiające się spekulacje, iż wraz z nadejściem lata na półkuli północnej bądź zimy na południowej wirusa będzie łatwiej zwalczyć.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Na początku roku część ekspertów i dziennikarzy przypuszczała, że lato w Europie będzie czasem wygasania pandemii. Podobne nadzieje wiązano z nadchodzącą zimą na półkuli południowej. Główny ekspert WHO Michael Ryan poinformował jednak, że nie ma na to wystarczających dowodów.


Jeśli zmiana klimatu pomoże w walce z chorobą, to świetnie. Ale nie możemy opierać się na oczekiwaniach, że temperatury czy pory roku będą miały wpływ na wirusa. Musimy skupić się na działaniach zdrowotnych i stosowaniu się do zaleceń społecznych

 - podkreślił Michael Ryan.


Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla też, że niewiadomą pozostaje sprawa przenoszenia wirusa przez osoby u których nie występują objawy COVID-19. WHO przyznaje, że takie przypadki odnotowano, ale nie jest jasne, czy są one odosobnione, czy częste.

Według naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii, liczba ofiar COVID-19 na świecie wynosi obecnie 416 tysięcy. 7 milionów 400 tysięcy osób zachorowało, a wyleczyć udało się 3 miliony 700 tysięcy osób.

źródło: IAR | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nie poprawia się sytuacja pandemiczna w Brazylii - 1200 zgonów ostatniej doby

10.06.2020, 18:33

W Brazylii w ostatnich 24 godzinach zarejestrowano ponad 1200 zgonów z powodu koronawirusa i ponad 32 tysiące nowych potwierdzonych przypadków. Po kilku dniach przerwy na oficjalnej stronie ministerstwa zdrowia znów pojawiły się oficjalne statystyki.


Włosi zapowiadają szczepionkę na koronawirusa jeszcze w tym roku

10.06.2020, 11:57

Doradca włoskiego ministra zdrowia Walter Ricciardi powiedział, że szczepionka na koronawirusa powinna być gotowa jesienią lub zimą tego roku. Będzie owocem współpracy włoskiej firmy farmaceutycznej i jednego z brytyjskich uniwersytetów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok