Radio Białystok | Koronawirus | Microsoft i LinkedIn udostępnią bezpłatne szkolenia osobom zwolnionym wskutek pandemii

Microsoft i LinkedIn udostępnią bezpłatne szkolenia osobom zwolnionym wskutek pandemii

1.07.2020, 19:52, akt. 20:01

Microsoft i należąca do niego sieć LinkedIn udostępnią bezpłatne kursy doszkalające osobom zwolnionym z pracy wskutek pandemii koronawirusa - informuje agencja Bloomberga. Kursy będą umożliwiały pracownikom przekwalifikowanie się w kierunku poszukiwanych zawodów.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

W ramach programu udostępniania kursów szkoleniowych wykorzystano dane z serwisu LinkedIn dotyczące zapotrzebowania na pracowników, które są dostępne dzięki wakatom zamieszczanym na platformie przez pracodawców.

Oprócz bezpłatnych kursów platforma Microsoftu zmniejszyła koszty uzyskiwania certyfikatów zawodowych oraz udostępniła użytkownikom zwolnionym w wyniku pandemii darmowe narzędzia do sprawniejszego poszukiwania nowej pracy.

Microsoft chce tym samym według Bloomberga zapewnić możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych dodatkowym 25 mln osób na całym świecie do końca tego roku. Przykładowe zawody, do których można doszkolić się z użyciem oferty platformy, to programista, specjalista ds. obsługi klienta i projektant graficzny.

Według koncernu z Redmond bezrobocie do końca roku może dotknąć nawet ćwierć miliarda osób na całym świecie. W USA stopa bezrobocia w maju uplasowała się na poziomie 13,3 proc., co stanowi najwyższy poziom od 1940 r. Przez koronawirusa zamknięte zostały bary, restauracje, a także sklepy. Największy odsetek bezrobotnych pojawił się w społecznościach mniejszości etnicznych, wśród osób czarnoskórych i latynosów. 


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dziennikarze w czasie pandemii: praca online, nowe technologie i fake newsy

30.06.2020, 10:14

Większa dyspozycyjność rozmówców, powszechne i bezproblemowe korzystanie z technologii online oraz problem z plagą fake newsów – to tylko kilka wniosków płynących z opublikowanego ogólnopolskiego badania branży dziennikarskiej.


Zniesienie kolejnych obostrzeń - bez maseczek w przestrzeni ogólnodostępnej oraz otwarte kina i siłownie

27.05.2020, 11:40

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 30 maja noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe w przestrzeni ogólnodostępnej. Dodatkowo dozwolone będą wesela do 150 osób oraz zostaną otwarte kina i siłownie.


Ponad połowa klientów wróciła do salonów kosmetycznych i fryzjerskich

23.05.2020, 07:51

50-60 proc. dotychczasowych klientów wróciło do salonów kosmetycznych i na fotele fryzjerskie - podał Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok