Radio Białystok | Koronawirus | Facebook i Instagram zachęcają użytkowników z USA do noszenia maseczek

Facebook i Instagram zachęcają użytkowników z USA do noszenia maseczek

3.07.2020, 21:29, akt. 21:46

Facebook i Instagram zachęcają użytkowników z USA do noszenia maseczek ochronnych, które pomagają walczyć z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. Platformy będą również promowały inne środki ostrożności - podaje serwis Cnet.

Designed by www.freepik.com
Designed by www.freepik.com

Decyzja koncernu Marka Zuckerberga, którego własnością jest największy na świecie portal społecznościowy oraz platforma fotograficzna Instagram, ma związek z rosnącą w ostatnich dniach liczbą przypadków koronawirusa w USA - komentuje serwis.

Zalecenia bezpieczeństwa dla użytkowników będą widoczne w formie powiadomienia w górnej części strumienia aktualności w aplikacji mobilnej i na stronie Facebooka, a także w tym samym miejscu w aplikacji Instagram. Po kliknięciu w nie, komunikaty będą przekierowywały do centrum informacji na temat choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa, gdzie będzie można przeczytać więcej materiałów na temat sposobów ochrony przed zakażeniem oraz znaleźć dodatkowe odnośniki informacyjne do stron administracji ochrony zdrowia w USA.

Podczas pandemii koronawirusa liczba użytkowników usług Facebooka wzrosła. Jak przypomina Cnet, Facebook znalazł się również w ogniu krytyki w związku z falą dezinformacji na tematy związane z koronawirusem, która nieustannie stanowi problem dla tej platformy społecznościowej. Nieprawdziwe treści dystrybuowane na Facebooku obiecują m.in. cudowne kuracje na COVID-19 oraz podają "informacje" na temat rzekomej szczepionki mającej chronić przed groźnym patogenem. W marcu Facebook z tego powodu stworzył specjalną sekcję informacyjną w strumieniu aktualności, która ma przekierowywać użytkowników do wiarygodnych informacji na temat wirusa i walki z nim. 


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Koronawirus: 2 osoby zmarły ostatniej doby w Podlaskiem - w kraju kolejnych 15 osób

3.07.2020, 11:00

Dwie kolejne osoby chore na Covid-19 zmarły w województwie podlaskim.


Użytkownicy Facebooka i YouTube'a częściej wierzą w teorie spiskowe nt. koronawirusa

18.06.2020, 15:30

Korzystanie z Facebooka i YouTube'a oraz innych platform społecznościowych ma związek ze skłonnościami do wiary w teorie spiskowe nt. koronawirusa - wykazało badanie Ipsos Mori prowadzone na zlecenie uniwersytetu King's College London.


Polskie Radio Białystok w czasie epidemii koronawirusa [zdjęcia]

1.05.2020, 19:29

Mimo epidemii koronawirusa, Polskie Radio Białystok nadal przekazuje najświeższe informacje ze świata i regionu. Teraz - w nieco innych warunkach niż zazwyczaj.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po PodlasiuPogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok, 5.07.2020, fot. Jerzy Kułakowski
11.08.2020, 15:13, akt. 15:23

Koronawirus w Pogoni Szczecin

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok