Radio Białystok | Koronawirus | ZUS wypłacił dodatki solidarnościowe ponad 60 tysiącom osób

ZUS wypłacił dodatki solidarnościowe ponad 60 tysiącom osób

3.07.2020, 21:32, akt. 21:38

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił dodatki solidarnościowe ponad 60 tysiącom osób na kwotę ponad 76 milionów złotych - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej prezes ZUS profesor Gertruda Uścińska.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Przypomniała, że dodatek jest inicjatywą ustawodawczą prezydenta Andrzeja Dudy, a przysługuje tym, którzy po 15 marca stracili pracę lub ich umowa wygasła z powodu COVID-19.

Wnioski złożyło blisko 73 tysiące osób, co oznacza, że udało się zrealizować wypłaty dla ponad 82 procent świadczeniobiorców - zaznaczyła profesor Uścińska. Dodała, że sprawna obsługa wniosków jest możliwa nie tylko dzięki dobrej organizacji pracy, ale też dzięki wprowadzeniu obowiązku składania wniosków drogą internetową. Składający wnioski mogą też liczyć na pomoc w placówkach ZUS. Pracownicy nie tylko wskażą jak wypełnić wniosek, ale też pomogą założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu - wyjaśniła prezes ZUS.

Dodatek solidarnościowy wypłacany jest za czerwiec, lipiec i sierpień i wynosi 1400 złotych. Prezes Gertruda Uścińska podkreśliła, że można go otrzymać najwcześniej za miesiąc, w którym osoba uprawniona złożyła wniosek. Świadczenie przysługuje również osobom bezrobotnym już zarejestrowanym w urzędzie pracy.

Otrzymanie dodatku solidarnościowego oznacza zawieszenie wypłaty zasiłku dla bezrobotnych oraz stypendium na szkolenia lub podnoszenie kwalifikacji.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przedsiębiorcy lepiej oceniają swoją bieżącą sytuację ekonomiczną

3.07.2020, 10:34

Przedsiębiorcy nauczyli się żyć z koronawirusem i lepiej oceniają swoją bieżącą sytuację ekonomiczną – wynika z badania Krajowego Rejestru Długów „KoronaBilans MŚP”. Mniej firm deklaruje też konieczność zwalniania pracowników.


Ustawa o bonie turystycznym wraca do komisji

1.07.2020, 19:56

Senatorowie zgłosili kolejne poprawki do prezydenckiej ustawy o bonie turystycznym, tym samym trafi ona ponownie do senackich komisji. Senatorowie chcą m.in., by 500-złotowym bonem objąć emerytów i rencistów, a nie tylko dzieci. Ustawa miałaby też obejmować dzieci rodziców, którzy pracują za granicą.


Tarcza antykryzysowa 4.0, świadczenie postojowe, dodatek solidarnościowy i wybory prezydenckie

24.06.2020, 12:40

Prezydent podpisał tarczę 4.0 – co to oznacza dla pracowników i pracodawców, na jaką pomoc i udogodnienia mogą liczyć przedsiębiorcy?
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok