Radio Białystok | Koronawirus | Prezydent Duda chce utrzymać na stałe możliwość pracy zdalnej

Prezydent Duda chce utrzymać na stałe możliwość pracy zdalnej

4.07.2020, 17:46, akt. 17:51

Prezydent Andrzej Duda chce utrzymać na stałe możliwość pracy zdalnej i przepisów regulujących jej przebieg po wygaśnięciu epidemii koronawirusa. We Wrocławiu podczas wiecu wyborczego zapowiedział, że złoży odpowiedni projekt ustawy.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Ubiegający się o reelekcję prezydent przypomniał, że przepisy tarczy antykryzysowej wprowadziły prawną definicję pracy zdalnej, jednak jest to rozwiązanie czasowe. W jego ocenie zostało ono pozytywnie przyjęte przez większość pracowników. 


To się sprawdziło. Prawie 5 milionów Polaków pracowało zdalnie. Bardzo wielu ludzi, a także przedsiębiorców jest z tego zadowolonych, bo okazało się to bardzo prostą i dobrą formą świadczenia pracy. Proszę państwa, ja chcę, żeby przepisy umożliwiające pracę zdalną zostały utrzymane, nie tylko do września jak to było wstępnie postanowione, ale żeby to zostało w Kodeksie pracy - mówił we Wrocławiu.


Prezydent Andrzej Duda wyjaśnił, że praca zdalna mogłaby być świadczona na stałe jeśli obie strony wyraziłyby na to zgodę w tych branżach, gdzie jest to możliwe. 


Żeby to był element wolności, który może wybrać pracownik i pracodawca razem. Czemu to może pomóc? Na przykład kobiety, które zajdą w ciąże będą wolały pracować z domu i umożliwi im to pracę. Może się okazać, że ktoś będzie miał kontuzję utrudniającą chodzenie do pracy, ale może wykonywać pracę zdalną. Nie musi wtedy brać zwolnienia i może normalnie pracować tylko z domu przez komputer - wymieniał Andrzej Duda.


Prezydent powiedział, że rozmawiał o tej propozycji z wicepremier i minister rozwoju Jadwigą Emilewicz. Wiceszefowa rządu zaopiniowała ją pozytywnie.


źródło: IAR | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prezydent Duda ogłosił Kartę Wolności w Sieci

2.07.2020, 19:49

Podczas spotkania wyborczego w Sulęcinie (Lubuskie) prezydent Andrzej Duda ogłosił Kartę Wolności w Sieci. Zakłada ona m.in. sprzeciw dla podatku od smartfonów, światłowód w każdym domu; sprzeciw wobec ACTA2. Jak zapowiedział, Karta ta będzie stanowić "istotny element" jego programu wyborczego.


Wiceminister zdrowia: liczba ozdrowieńców rośnie w tempie szybszym, niż liczba nowych przypadków

30.06.2020, 13:13

To jest kolejny dzień, kiedy liczba aktywnych przypadków koronawirusa spada, a liczba ozdrowieńców rośnie w tempie znacznie szybszym, niż liczba nowych przypadków. To świadczy o tym, że sytuacja coraz bardziej się poprawia - poinformował we wtorek (30.06) wiceminister Zdrowia Janusz Cieszyński.


Więcej aktywności a mniej komputera w czasie wakacji - apelują psycholodzy

30.06.2020, 06:27

Podczas wakacji trzeba odciągnąć dzieci od komputerów, przed którymi spędzały ostatnie miesiące - apelują psychologowie.


Przez pandemię popyt na długoterminowy wynajem mieszkań znacząco mniejszy

24.06.2020, 09:29

W ostatnich miesiącach popyt na wynajem długoterminowy mieszkań znacząco zmalał w wyniku braku studentów, odpływu pracowników z zagranicy i praktycznie wstrzymania wyjazdów biznesowych - wynika z badania BIK i Otodom.


CBOS: 3 proc. Polaków straciło pracę wskutek epidemii

19.06.2020, 15:16

3 proc. osób aktywnych zawodowo straciło pracę na skutek epidemii, 5 proc. zamknęło firmę, 20 proc. pracuje w zmniejszonym wymiarze czasu pracy - wynika z badania CBOS dotyczącego wpływu epidemii na sytuację zawodową Polaków.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok