Radio Białystok | Koronawirus | ZUS: duże zainteresowanie infolinią ws. bonu turystycznego

ZUS: duże zainteresowanie infolinią ws. bonu turystycznego

24.07.2020, 18:58, akt. 19:01

ZUS uruchomił w piątek specjalną, całodobową infolinię, gdzie można uzyskać informacje nt. Polskiego Bonu Turystycznego. Jak podał Zakład, w ciągu czterech pierwszych godzin konsultanci odebrali ponad 1 tys. telefonów pod numer 22 11 22 111.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

„Konsultanci infolinii udzielają informacji osobom, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego oraz podmiotom turystycznym, które chcą przystąpić do programu. Wyjaśniają wątpliwości dotyczące między innymi prawa do bonu” – podkreśliła cytowana w komunikacie ZUS prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska.

Pytania dotyczące bonu można też przesyłać mailem na adres bon@zus.pl.

"Zadaniem bonu turystycznego jest wsparcie rodzin z dziećmi do 18. roku życia, w sytuacji osłabienia kondycji ich budżetów domowych przez pandemię COVID-19. Szczególne wsparcie otrzymają rodziny z dziećmi z niepełnosprawnością. Projekt ten przeprowadzaliśmy w bezprecedensowych warunkach pandemii koronawirusa. Dlatego tak ważna jest jasna instrukcja i pełna informacja nt. bonu turystycznego, tak dla beneficjentów, jak i dla przedsiębiorców turystycznych" - wskazała cytowana w komunikacie ZUS wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Z kolei szefowa MRPiPS Marlena Maląg wskazała, że „Polski Bon Turystyczny to nie tylko wsparcie dla rodzin z dziećmi, które chcą udać się na wakacje. To również wzmocnienie polskiej gospodarki, poprzez wspieranie branży turystycznej. To taka forma solidarności w trudnym okresie. Dzięki temu wsparciu dzieci poznają uroki naszego kraju a organizatorzy wypoczynku odzyskają turystów”.

ZUS przypomina, że obsługa bonu będzie odbywać się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby skorzystać z bonu, należy posiadać profil na PUE ZUS. Można go założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.


źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Od soboty ma ruszyć rejestracja firm zainteresowanych programem Polski Bon Turystyczny

24.07.2020, 12:52

W sobotę ma ruszyć rejestracja przedsiębiorców zainteresowanych przystąpieniem do programu Polski Bon Turystyczny. Lista zarejestrowanych podmiotów turystycznych będzie udostępniona na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej.


Emilewicz: nowy oręż chcemy dać przedsiębiorcom branż szczególnie dotkniętych koronawirusem

23.07.2020, 10:09

Chcemy dostarczyć nowy oręż przedsiębiorcom branż szczególnie dotkniętych koronawirusem jak np. pilotom wycieczek, przewoźnikom turystycznym, czy kierowcom przewozów autokarowych; do końca wakacji będą gotowe projekty ustaw, by Sejm je przyjął do końca br.- powiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz.


Starostwo powiatowe w Białymstoku odwiedza podlaskie gminy, by zaprezentować ich walory

22.07.2020, 19:48

W ten sposób chcą pokazać mieszkańcom regionu i turystom miejsca warte zobaczenia. Starostwo powiatowe w Białymstoku w ramach akcji "Czas na tradycję" odwiedza gminy w regionie, by zaprezentować ich walory.


Rzecznik GIS: wakacyjne wyjazdy są bezpieczne

21.07.2020, 18:13

Wakacyjne wyjazdy są bezpieczne, nie ma powodu, żeby rezygnować z zaplanowanego wyjazdu nad morze czy w góry z obawy przed pandemią koronawirusa – powiedział PAP Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektora Sanitarnego.


Polacy bez przeszkód mogą już podróżować po niemal całej Europie

19.07.2020, 07:55

Polscy turyści mogą już bez przeszkód podróżować po niemal całej Europie - na wakacje można polecieć m.in. do Włoch, Hiszpanii, Chorwacji, Bułgarii, Czarnogóry, Albanii, Grecji czy na Cypr. Urlop można też spędzić w Portugalii, Turcji czy Egipcie, ale nie latają tam samoloty z Polski.


Emilewicz: pierwsze płatności wykonane bonem turystycznym na koniec lipca, początek sierpnia

17.07.2020, 09:07

Po podpisaniu przez prezydenta ustawy o bonie turystycznym, system informatyczny ZUS będzie gotowy do wypłaty pierwszych świadczeń na koniec lipca - powiedziała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że pierwsze płatności będzie można wykonać na koniec miesiąca, początek sierpnia.


Bon turystyczny dodatkowo dla dzieci rodziców pracujących za granicą

15.07.2020, 17:59

Bon turystyczny zostanie rozszerzony na dzieci rodziców pracujących za granicą - wynika z przyjętych w środę (15.07) przez Sejm części poprawek do prezydenckiej ustawy o Polskim Bonie Turystycznym.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu

shutterfil77 - Fotolia.com
ŚWIAT
7.08.2020, 12:28, akt. 12:34

USA: 2060 nowych zgonów na Covid-19źródło: stock.adobe.com
KORONAWIRUS
5.08.2020, 13:06, akt. 13:08

700 tysięcy ofiar koronawirusa


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok