Radio Białystok | Koronawirus | Podczas Zgromadzenia Narodowego będą przestrzegane procedury sanitarne

Podczas Zgromadzenia Narodowego będą przestrzegane procedury sanitarne

4.08.2020, 17:21, akt. 17:32

Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska poinformowała, że podczas Zgromadzenia Narodowego będą przestrzegane procedury sanitarno-epidemiologiczne. Wszyscy uczestnicy uroczystości zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy będą mieli mierzoną temperaturę oraz otrzymają maseczki i rękawiczki.

zagorskid - Fotolia.com
zagorskid - Fotolia.com

Członkowie Zgromadzenia Narodowego będą wchodzić przez ogrody sejmowe, natomiast dla gości i korpusu dyplomatycznego przeznaczono osobne wejście. Z kolei prezydent, premier oraz goście zaproszeni na galerię sejmową wejdą głównym wejściem.

Agnieszka Kaczmarska zaznaczyła, że procedury będą podobne do tych obowiązujących obecnie w budynku Parlamentu.

Jak przed każdym posiedzeniem, będą wystawione płyny dezynfekcyjne, zostaną zdezynfekowane ciągi komunikacyjne, sala obrad, sale posiedzeń Sejmu oraz sale komisyjne. Każdy z parlamentarzystów oraz gości zaproszonych przy wejściu głównym będzie miał mierzoną temperaturę, każdy otrzyma maski. Jeśli chodzi o członków Zgromadzenia Narodowego będą to maski PP3 zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego 

- mówiła Agnieszka Kaczmarska.

Szefowa Kancelarii Sejmu poinformowała również, że każdy parlamentarzysta będzie miał wstęp na salę plenarną, niezależnie od tego, czy będzie miał maseczkę, czy nie. Podkreśliła, że zasady uczestnictwa w Zgromadzeniu Narodowym określone są w oddzielnym regulaminie.

Agnieszka Kaczmarska potwierdziła, że szefowie klubów i kół parlamentarnych zadeklarowali, że "większość członków" klubów i kół weźmie udział w Zgromadzeniu Narodowym.

Zgromadzenie Narodowe zostało zwołane na 6 sierpnia. Andrzej Duda złoży wtedy przysięgę, obejmując urząd prezydenta na drugą kadencję.

źródło: IAR | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Poseł PSL Dariusz Klimczak jest zakażony koronawirusem

4.08.2020, 16:37

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Dariusz Klimczak poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Zapewnił, że jest w kontakcie z sanepidem.


Senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin zakażony koronawirusem

3.08.2020, 15:57

Senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin jest zakażony koronawirusem. O swej chorobie dowiedział się w poniedziałek (3.08) po wykonaniu testu na SARS-Cov-2. Polityk przebywa obecnie w domu. Jak powiedział, czuje się dobrze, chociaż ma gorączkę.


Sąd Najwyższy orzekł ważność wyborów prezydenckich

3.08.2020, 13:39

Wybory prezydenckie z lipca 2020 r. są ważne - orzekła w poniedziałek (3.08) w pełnym składzie Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego.


Senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki zakażony koronawirusem

1.08.2020, 21:57

Senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki poinformował w sobotę (1.08), że jest zakażony koronawirusem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Urodziny PRB

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok