Radio Białystok | Koronawirus | Poczta Polska przywraca możliwość wysyłki listów i paczek do kolejnych krajów

Poczta Polska przywraca możliwość wysyłki listów i paczek do kolejnych krajów

10.08.2020, 12:41, akt. 17:09

Wraz ze stopniowym znoszeniem ograniczeń wynikających z koronawirusa Poczta Polska rozszerzyła możliwość wysyłania paczek i listów do kolejnych krajów - podał w poniedziałek (10.08) operator. Do oferty wróciły m.in. Holandia, Czechy i Norwegia.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Poczta wyjaśniła, że w związku z COVID-19 obecnie obsługiwanych jest blisko 60 krajów. Od 6 sierpnia przesyłki najszybszej kategorii (EMS) można wysyłać m.in. do Czech, Holandii, Norwegii i Szwajcarii. Obecnie przesyłki najszybszej kategorii są dostarczane do 10 państw.

Paczki można nadawać z kolei do 40. W ostatnim czasie przywrócono możliwość wysyłania przesyłek do m.in. Liechtensteinu, Macedonii Północnej, Japonii, Singapuru, na Sri Lankę czy na Maltę.

Na stronie poczta-polska.pl/poczta-polska-ponownie-rozszerza-mozliwosc-wysylania-przesylek-zagranicznych znajdują się aktualne informacje o tym, do których państw można wysłać paczkę czy list za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Poczta przypomniała, że 14 marca wobec braku stałych połączeń lotniczych operator zawiesił przyjmowanie przesyłek wysyłanych za granicę.

- Niezwłocznie przystąpiono do poszukiwania innych możliwości transportu i przywracania ruchu listów i paczek do kolejnych krajów europejskich i pozaeuropejskich. Obecnie wykorzystywany jest głównie transport lotniczy, drogowy oraz morski. To duża zmiana dla międzynarodowej wymiany przesyłek, która głównie opierała się na transporcie lotniczym, umożliwiającym szybkie dostawy - zwrócono uwagę.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Poczta Polska: ponad 195 tys. pakietów wyborczych trafiło do adresatów

9.07.2020, 16:10

Poczta Polska dostarczyła ponad 195 tys. pakietów wyborczych z 197 tys. przekazanych przez urzędy - poinformowała w czwartek w komunikacie spółka. Doręczanie zakończy się w piątek 10 lipca.


Poczta Polska: w wyniku pandemii spadła liczba tradycyjnych przesyłek listowych

16.06.2020, 21:11

W wyniku pandemii spadła liczba tradycyjnych przesyłek listowych - poinformowała we wtorek Poczta Polska. W marcu br. było ich o 19,6 proc. mniej niż przed rokiem, a w kwietniu spadek wyniósł aż o 44,3 proc. r/r.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Urodziny PRB

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok