Radio Białystok | Koronawirus | Ponownie wykryto koronawirusa na opakowaniach mrożonek w Chinach

Ponownie wykryto koronawirusa na opakowaniach mrożonek w Chinach

11.08.2020, 15:35, akt. 15:28

Chińskie władze poinformowały o wykryciu koronawirusa na opakowaniach importowanej, mrożonej żywności, która trafiła najpierw do portu w Dalian. Kilka tygodni temu to właśnie tam wykryto ognisko koronawirusa w jednej z firm zajmujących się przetwórstwem owoców morza.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Patogen tym razem wykryto na opakowaniach importowanych owoców morza, które po inspekcji w porcie w Dalian, trafiły do trzech firm w Yantai, w położonej na wschodzie kraju prowincji Shandong. O wykryciu koronawirusa na partiach mrożonego towaru poinformowały władze Yantai. Nie ujawniono kraju pochodzenia żywności.

To nie pierwsza tego typu sytuacja w Chinach. W ubiegłym miesiącu, również w porcie w Dalian, koronawirusa wykryto na opakowaniach mrożonych krewetek z Ekwadoru. Chiny nałożyły wówczas tymczasowy zakaz importu tego produktu z trzech ekwadorskich firm, które - zdaniem chińskich władz - nie zachowały należytej staranności przy załadunku towaru do chłodni. Patogen wykryto wtedy jedynie na opakowaniach, sam towar był od niego wolny.

Koronawirus wywołujący Covid-19 po raz pierwszy został wykryty na targu owoców morza w chińskim mieście Wuhan, gdzie sprzedawano też nielegalnie dzikie zwierzęta. Według części ekspertów patogen pochodzi właśnie stamtąd. Chińskie władze kwestionują tę wersję, jednak nie przedstawiono dotąd wiarygodnych dowodów na to, że pierwotnym źródłem wirusa nie był wuhański targ.


źródło: IAR | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szef WHO: być może nigdy nie będzie cudownego środka na koronawirusa

3.08.2020, 15:28

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) stwierdził w poniedziałek (3.08), że powstanie skutecznej szczepionki lub innego środka, który wyeliminuje koronawirusa, nie jest pewne. Wezwał kraje do rygorystycznego trzymania się zasad sanitarnych.


Pandemia koronawirusa najgorszym kryzysem zdrowotnym w historii WHO

27.07.2020, 18:00

Pandemia koronawirusa jest bez wątpienia najgorszym kryzysem zdrowotnym, z jakim miała do czynienia Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - powiedział w poniedziałek (27.07) jej szef Tedros Adhanom Ghebreyesus. Według wyliczeń Reutera SARS-CoV-2 zakaziło się dotąd ponad 16 mln osób.


Koronawirus SARS-CoV-2 nie jest przenoszony przez komary

20.07.2020, 17:07

Koronawirus SARS-CoV-2, który wywołuje COVID-19, nie może być przenoszony z człowieka na człowieka przez komary – wynika z badania, które publikuje czasopismo naukowe „Scientific Reports”.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok