Radio Białystok | Koronawirus | Policja kontrolowała kluby w związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem

Policja kontrolowała kluby w związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem

17.08.2020, 16:54, akt. 17:06

Dziewięć klubów w centrum Gdańska skontrolowali policjanci i pracownicy sanepidu w miniony weekend w związku z przestrzeganiem obostrzeń związanych z koronawirusem. Funkcjonariusze udzielili blisko 100 pouczeń i nałożyli 9 mandatów.

Fotolia.com
Fotolia.com

Ja powiedział w poniedziałek (17.08) oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski, funkcjonariusze wspólnie z pracownikami powiatowej inspekcji sanitarnej skontrolowali lokale na terenach postoczniowych i na starym mieście.

"Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na obowiązek zasłaniania nosa oraz ust przez gości lokali. Podczas kontroli sprawdzono, czy właściciele klubów przestrzegają obowiązujących obostrzeń" - dodał Chrzanowski.

Chrzanowski podkreślił, że w sprawdzonych lokalach policjanci oraz pracownicy powiatowej inspekcji sanitarnej nie odnotowali poważnych naruszeń obowiązujących przepisów.

Wg. policji, obsługa klubów przestrzegała obowiązku zasłaniania nosa oraz ust, zachowania dystansu społecznego, a w lokalach były właściwie oznaczone miejsca ze środkami dezynfekującymi.

W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu gdańskich policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy z oddziału prewencji.

W trakcie działań funkcjonariusze blisko sto razy zastosowali pouczenie, a w 9 przypadkach naruszenie różnych przepisów zakończyło się mandatami.

"Gdańscy policjanci od początku trwania pandemii koronawirusa prowadzą działania, które mają na celu ograniczyć jego rozprzestrzenianie się. Funkcjonariusze podejmują interwencję wobec osób, które nie stosują się do wprowadzonych obostrzeń" - dodał Chrzanowski.

W ostatnich tygodniach w Pomorskiem notuje się po kilkadziesiąt przypadków zarażenia COVID-19 dziennie. Rekord - 85 zarażonych osób - padł w niedzielę 16 sierpnia.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Polacy z powodu koronawirusa rzadziej korzystali ze świadczeń zdrowotnych

17.08.2020, 16:48

Polacy z powodu koronawirusa w I połowie 2020 r. korzystali rzadziej niż przed dwoma laty ze świadczeń zdrowotnych. Wówczas 88 proc. badanych korzystało z jakiejś formy pomocy medycznej, obecnie – 70 proc. ankietowanych - wynika z publikacji Centrum Badania Opinii Społecznej.


Setna rocznica bitwy białostockiej - zamiast rekonstrukcji walk wystawa uzbrojenia

17.08.2020, 13:27

Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku nie będzie rekonstrukcji epizodów walk tzw. bitwy białostockiej z 1920 roku. W zamian zaplanowano wystawę sprzętu militarnego, a na ulicach pojawią się rekonstruktorzy w mundurach z tego okresu.


Liczy się każdy dawca - o pomoc apelują pracownicy białostockiego centrum krwiodawstwa

17.08.2020, 11:08

Pracownicy RCKiK w Białymstoku apelują do dawców o pomoc - w magazynach brakuje wszystkich grup krwi, a najbardziej "0" Rh -, A Rh - i A Rh +.


Piontkowski: szkoły mogą spokojnie funkcjonować

17.08.2020, 10:28

Szkoły mogą spokojnie funkcjonować w przytłaczającej większości gmin i powiatów - powiedział w poniedziałek (17.08) minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Podkreślił, że MEN zakłada, iż większość szkół wróci 1 września do tradycyjnego, stacjonarnego sposobu nauczania.


Mimo epidemii koronawirusa białostoczanie chętnie korzystają z grupowych zajęć sportowych

17.08.2020, 10:24

Trenerzy mają komplet uczestników zarówno na zajęciach fitness, jak i na aqua aerobiku na pływalniach. Jak mówią białostoczanie - aktywność fizyczna jest potrzebna nawet w czasie pandemii, a w obiektach sportowych są przestrzegane zasady reżimu sanitarnego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok