Radio Białystok | Koronawirus | Facebook i Twitter reagują na sequel filmu "Plandemia" negującego epidemię COVID-19

Facebook i Twitter reagują na sequel filmu "Plandemia" negującego epidemię COVID-19

19.08.2020, 15:23, akt. 17:21

Facebook i Twitter reagują na sequel filmu "Plandemia" negującego epidemię COVID-19. Film ten głosi teorie spiskowe określające pandemię koronawirusa jako wydarzenie wykreowane na potrzeby kontroli społeczeństwa, zawiera też propagandę antyszczepionkową.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Twitter oznacza odnośniki odsyłające do nagrania jako "niebezpieczne" i uzupełnia wpisy je zawierające odsyłaczami do treści naukowo sprawdzonych dot. koronawirusa, takich jak te pochodzące z amerykańskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Facebook zdecydował się na blokadę wszystkich odnośników prowadzących do materiału, w którym zawarte są m.in. takie twierdzenia, jak fałszywa teza o możliwości budowania odporności na COVID-19 poprzez plażowanie i dotykanie nadmorskiego piasku. Przy próbie rozpowszechniania odnośników do filmu Facebook informuje użytkowników, iż nie mogą zamieszczać ich w serwisie, gdyż materiał narusza standardy społeczności portalu dotyczące dezinformacji i fałszywych wiadomości.

Wcześniej w maju pierwszą część filmu obejrzało ponad 26 mln osób - podaje serwis Mashable. 


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Koronawirus głównym tematem w Światowym Dniu Pomocy Humanitarnej

19.08.2020, 10:36

W środę obchodzony jest Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej, ustanowiony w rocznicę zamachu na siedzibę ONZ w Bagdadzie. W tym roku głównym tematem jest pomoc medyczna w dobie pandemii koronawirusa. Według ONZ pomocy obecnie wymaga rekordowa liczba osób.


8 nowych zakażeń koronawirusem w Podlaskiem

19.08.2020, 10:32

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o ośmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.


W szkołach maseczki powinny być obowiązkowe dla personelu i starszych dzieci

19.08.2020, 09:22

Nawet jeśli epidemia koronawirusa będzie utrzymywać się na względnie niskim poziomie, powszechnie powinien być wprowadzony obowiązek noszenia maseczek w szkołach dla personelu i przynajmniej starszych dzieci - rekomenduje zespół ds. COVID-19 przy prezesie Polskiej Akademii Nauk.


W Lublinie ruszyła produkcja pierwszej partii leku na COVID-19 z osocza ozdrowieńców

18.08.2020, 19:29

Produkcję pierwszej partii leku na COVID-19 z osocza ozdrowieńców rozpoczęła firma Biomed Lublin. Lek będzie poddany badaniom klinicznym, które mają rozpocząć się za około 2 miesiące – poinformowali we wtorek (18.08) przedstawiciele Biomedu i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok