Radio Białystok | Koronawirus | Kraska: cmentarzy raczej nie zamkniemy, ale rozłóżmy w czasie wizyty na grobach

Kraska: cmentarzy raczej nie zamkniemy, ale rozłóżmy w czasie wizyty na grobach

10.10.2020, 10:38, akt. 10:46

Cmentarzy raczej nie zamkniemy, ale rozłóżmy wizyty na grobach bliskich w czasie - zaapelował w sobotę (10.10) w Radiu Zet wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w kontekście zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych.

Dzień Wszystkich Świętych, fot. Joanna Szubzda
Dzień Wszystkich Świętych, fot. Joanna Szubzda

Pytany o to, czy rząd wprowadzi dodatkowe obostrzenia związane ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych powiedział, że "na pewno zamknięcie cmentarzy to nie jest rzecz, którą byśmy chcieli".


"Jestem przekonany, że to nie nastąpi. To, co możemy robić, to apelować do wszystkich osób, by rozłożyć te wizyty na grobach naszych najbliższych. To święto, do którego jesteśmy przywiązani. Czasem jedziemy przez pół Polski na groby naszych bliskich. Dlatego rozłóżmy to w czasie. Nie róbmy tego w sobotę, niedzielę, poniedziałek. Rozłóżmy to na tydzień, dwa" - zaapelował.


Dodał też, że odwiedziny grobów najbliższych powinny odbywać się przy zachowaniu wszystkich zasad sanitarnych. Przypomniał, że chodzi o to, byśmy kontaktowali się z jak najmniejszą liczbą osób. Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest 1 listopada, w tym roku przypada w niedzielę.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ekspert: jeżeli będziemy obchodzić obostrzenia, to poziom zakażeń będzie cały czas wysoki

10.10.2020, 10:31

Jeżeli będziemy obchodzić przepisy dotyczące obostrzeń, to one będą nieskuteczne i będziemy mieli cały czas bardzo wysoki poziom zakażeń - powiedział prof. Paweł Ptaszyński. Powinniśmy być odpowiedzialni za siebie i innych - dodał.


W Europie ponad 100 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu jednego dnia

9.10.2020, 19:54

Po raz pierwszy od początku pandemii koronawirusa w Europie stwierdzono ponad 100 tysięcy zakażeń jednego dnia - informuje agencja Reuters. W Rosji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Francji od trzech dni zgłaszanych jest ponad 10 tysięcy nowych infekcji.


Lekarz rodzinny może kierować pacjentów chorych na COVID-19 do izolatorium

9.10.2020, 19:30

Lekarz rodzinny od piątku (9.10) może kierować do izolatorium swoich pacjentów, u który test potwierdził zakażenie koronawirusem. Robi to w przypadku, gdy osoba nie może poddać się izolacji domowej, a jej stan nie wymaga hospitalizacji - wynika z nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki w izolatoriach.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok