Radio Białystok | Koronawirus | Podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży pod opieką tylko jednej osoby

Podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży pod opieką tylko jednej osoby

autor: Adam Dąbrowski

16.10.2020, 12:36, akt. 17:10

Od ponad tygodnia czternaścioro wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży przebywa tylko pod opieką dyrektorki tej placówki Ingi Kolaski.

Fotolia.com
Fotolia.com

Z powodu stwierdzenia przypadków zakażeń koronawirusem, pracownicy Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży przebywają obecnie na kwarantannie, zaś dyrektorka została z wychowankami, żeby nie pozostawić ich bez żadnej opieki.

Dyrektor Inga Kolaska nie chce komentować tej sytuacji, przyznaje jednak, że od tygodnia ani ona, ani żaden z wychowanków nie opuszcza placówki. 


- Żyjemy jak w rodzinie, w której jest czternaścioro dzieci, które rozumieją sytuacje i zachowują się bardzo dobrze - mówi Inga Kolaska.


Po inne informacje Inga Kolaska odsyła do Urzędu Miasta, który prowadzi łomżyńską placówkę.

Odpowiedzialny za sprawy oświatowe wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski poinformował, ze sytuacja w placówce jest znana urzędnikom i próbowano znaleźć rozwiązanie.

Apele o pomoc "uwięzionej dyrektorce" skierowano m.in. do pracowników łomżyńskiej opieki społecznej, wojewody podlaskiego, organizacji pozarządowych i Wojsk Obrony Terytorialnej, jednak nie zgłosił się nikt z uprawnieniami do pracy w takiej specyficznej placówce.

W porozumieniu z sanepidem ustalono, że od najbliższego poniedziałku (19.10) w placówce przez kilka godzin dziennie pomagać będzie jeden z pracowników PO-W.

Władze Łomży wystąpiły także o przeprowadzenie badań na zakażenie koronawirusem u wszystkich przebywających, co mogłoby pozwolić na skrócenie kwarantanny, która obecnie obowiązuje do 29 października.

| red: wsz, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


201 nowych zakażeń koronawirusem w Podlaskiem - zmarło 7 osób z regionu

16.10.2020, 14:33

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o 201 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.


W Podlaskiem zajęta połowa łóżek dla pacjentów z COVID-19

15.10.2020, 15:07

W Podlaskiem zajęta jest połowa łóżek w szpitalach z przeznaczeniem dla chorych zakażonych koronawirusem. Zajęta jest także jedna trzecia respiratorów – poinformował Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku.


Ponad 8 tys. nowych przypadków koronawirusa w Polsce

15.10.2020, 10:46

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 8099 osób – najwięcej od początku pandemii. Zmarło też 91 chorych – podał w czwartek (15.10) resort zdrowia. Najwięcej zakażeń zanotowano w woj. mazowieckim – 1306 i w małopolskim – 1303.


W łomżyńskim szpitalu nadal będą mogły rodzić tylko pacjentki zarażone Covid-19

14.10.2020, 12:13

Od połowy października Oddział Giinekologiczno-Położniczy łomżyńskiego szpitala miał działać w tzw. sposób hybrydowy, czyli oprócz zarażonych koronawirusem, miały rodzić tam także matki zdrowe. Tak się jednak nie stanie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej FiedorukMinister Mariusz Błaszczak, fot. Sylwia Krassowska
KORONAWIRUS
25.10.2020, 18:39, akt. 18:56

Szef MON zakażony koronawirusem

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok