Radio Białystok | Koronawirus | Minister finansów: zniesienie 80 proc. obostrzeń możliwe na przełomie I i II kwartału

Minister finansów: zniesienie 80 proc. obostrzeń możliwe na przełomie I i II kwartału

13.01.2021, 12:34, akt. 14:14

W ciągu najbliższych 2-3 tygodni obostrzenia powinny być mniejsze, a na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku 80 proc. z nich "zacznie znikać" - powiedział dla portalu Money.pl minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Fotolia.com
Fotolia.com

- Mam nadzieję, że już za 2-3 tygodnie obostrzenia będą trochę mniejsze, że szczepionka zacznie działać (...), a za 2-3 miesiące możemy myśleć, że powoli wracamy do normalności - powiedział szef resortu finansów.


- Niektóre obostrzenia zostaną dość długo, ale myślę, że 80 proc. tych obostrzeń na przełomie pierwszego i drugiego kwartału zacznie znikać - podkreślił minister.


Rząd zdecydował w poniedziałek (11.01), że obecne obostrzenia wprowadzane w wyniku pandemii będą przedłużone do 31 stycznia. Wśród obowiązujących do końca stycznia restrykcji są te dotyczące zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób, obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej czy zachowania dystansu 1,5 m.

Ponadto wciąż - do końca stycznia - obowiązuje zamknięcie restauracji, które mogą jedynie serwować dania na wynos i dowóz. W sklepach i galeriach handlowych, w których otwarte są tylko niektóre sklepy, obowiązuje możliwość wpuszczania jednego klienta na 15 metrów kwadratowych. Czynne mogą być jedynie hotele pracownicze oraz hotele dla medyków.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Do Irlandii i USA tylko z negatywnym testem na SARS-CoV-2

13.01.2021, 08:37

Od soboty wszyscy przyjeżdżający do Irlandii będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Takie same restrykcje wprowadzają od 26 stycznia Stany Zjednoczone.


Od 18 stycznia powrót nauczania stacjonarnego w klasach I-III i utrzymanie pozostałych obostrzeń

11.01.2021, 17:10

Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się po pierwsze o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych - poinformował w poniedziałek (11.01) minister zdrowia Adam Niedzielski.


Europa przedłuża ograniczenia epidemiczne. Niektóre kraje wprowadziły godzinę policyjną

10.01.2021, 17:56

W Europie państwa przedłużają ograniczenia mające powstrzymać pandemię koronawirusa. Anglia wprowadziła kolejną kwarantannę, nie podając do kiedy dokładnie będzie obowiązywać. Nowe ograniczenia, na razie do końca stycznia, obowiązują w Niemczech. W części Słowacji do pracy będzie można pójść tylko z negatywnym wynikiem testu.


Niedzielski: dzieci będą mogły przebywać na świeżym powietrzu bez opieki dorosłych w godz. 8-16

4.01.2021, 11:51

W poniedziałkowym (4.01) rozporządzeniu Rady Ministrów będzie dopuszczona możliwość przebywania dzieci na świeżym powietrzu w godz. 8-16 bez opieki ze strony dorosłych - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok