Radio Białystok | Koronawirus | Niektórzy seniorzy mają problemy, żeby zapisać się na szczepienia

Niektórzy seniorzy mają problemy, żeby zapisać się na szczepienia

autor: Renata Reda

18.01.2021, 18:13, akt. 18:25

Znalezienie odpowiedniego punktu szczepień, długie oczekiwanie na zgłoszenie konsultanta pod numerem infolinii 989, czy niemożność dodzwonienia się do przychodni. To główne problemy z jakimi spotykają się seniorzy, którzy chcą zarejestrować się na szczepienia na COVID-19.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Niektórzy seniorzy mają problemy, żeby zapisać się na szczepienia - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Z problemem zgłosił się do nas Słuchacz

Na razie bezskutecznie próbuje zarejestrować swoją 90-letnią mamę jeden z naszych Słuchaczy. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że jego mama powinna być zaszczepiona we własnym domu, bo jest po dwóch udarach, po urazie kręgosłupa i nie wychodzi z domu.

Nasz Słuchacz zadzwonił w kilka miejsc, ale nie udało mu się umówić szczepienia w domu. Dzwonił między innymi do przychodni, które - jak się okazało - nie organizują wyjazdowych szczepień pacjentów. Także na bezpłatnej infolinii 989 uzyskał tylko informację, że sam musi znaleźć przychodnię, która wyśle do jego domu lekarza i pielęgniarkę.

Rzeczniczka podlaskiego oddziału NFZ Beata Leszczyńska zaznacza, że wyjazd do domu pacjenta należy zgłosić tylko w tym punkcie szczepień, który takie wyjazdy organizuje.


- O szczepieniu w domu pacjenta decyduje lekarz kwalifikujący w danym punkcie szczepień. Należy więc skontaktować się bezpośrednio z wybranymi punktami i przedstawić stan zdrowia osoby leżącej. W punkcie otrzymamy informację o dostępności terminów, najczęściej do końca tego kwartału. Żaden pacjent, niezależnie od mobilności, nie zostanie pozbawiony możliwości zaszczepienia - mówi Beata Leszczyńska.


Rejestracja na szczepienia seniorów powyżej 80. roku życia rozpoczęła się 15 stycznia. Od 22 stycznia będą mogły się zapisywać osoby, które skończyły 70 lat. Szczepienia obu tych grup rozpoczną się 25 stycznia.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Niektóre osoby w Podlaskiem dostały już drugą dawkę szczepionki

18.01.2021, 16:36

W podlaskich szpitalach rozpoczyna się akcja podawania drugich dawek szczepionki na COVID-19.


Rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 podopiecznych DPS-ów

18.01.2021, 16:05

W poniedziałek (18.01) rozpoczęły się szczepienia na COVID-19 pensjonariuszy publicznych Domów Pomocy Społecznej. Szczepionki trafiają też do niepublicznych placówek, w których mieszkają osoby niepełnosprawne, przewlekle chore i w podeszłym wieku. W Podlaskiem chęć zaszczepienia się zadeklarowało ponad 2150 mieszkańców tych placówek.


Wykryto tylko 3 271 nowych zakażeń koronawirusem

18.01.2021, 10:18

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek (18.01) o 3 271 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 69 przypadkach w województwie podlaskim.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok